'Ahsen' takma adıyla kızının sevgilisine tuzak kurdu, öldürüldü

'Ahsen' takma adıyla kızının sevgilisine tuzak kurdu, öldürüldü

Adana'da Mesut Toprak, 17 yaşındaki kızının sevgilisi olan İsmail Y. ile sosyal medyada 'Ahsen' ismiyle hesap açıp arkadaşlık kurdu. İsmail Y.'yi yaşadığı mahalleye çağıran Mesut Toprak gelen araca ateş açtı. Toprak, İsmail Y.'nin arkadaşının açtığı karşı ateşte öldü.

Adana'da sokak ortasında tabancayla vurulan Mesut Toprak’ın (37), 17 yaşındaki kızı D.T.’nin sevgilisi İsmail Y.’nin (25) arkadaşı Muhammet Emin Önel (21) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Olay, 19 Mayıs günü saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi Onur Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta tabancayla bekleyen Mesut Toprak, otomobille gelen kişilerle kavga etmeye başladı. Kavganın büyümesiyle taraflar, birbirlerine ateş açtı. Çıkan çatışmada Toprak, başına isabet eden mermiyle yere yığıldı.

Şüpheliler olay yerinden kaçarken, mahallelinin ihbarıyla bölgeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Toprak’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Polisin olay yerindeki incelemesinde Toprak’a ait olduğu değerlendirilen tabanca ile farklı çaplarda çok sayıda boş kovan ele geçirildi.

'CANSU DİYE BİR ARKADAŞIM VAR'

Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin olayla ilgili yaptığı çalışmada Toprak’ın, 17 yaşındaki kızı D.T.’nin sevgilisi İsmail Y.’nin arkadaşları tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Toprak’ın, ‘Ahsen’ isminde sahte bir sosyal medya hesabı oluşturup, konuşmaya başladığı İsmail Y.’ye “Cansu diye bir arkadaşım var. Seni beğenmiş ve tanışmak istiyor” diyerek oturduğu mahalleye çağırdığı belirlendi. İsmail Y.’nin ise olay gecesi arkadaşları Muhammet Emin Önel ve İbrahim A. (24) ile otomobille Toprak’ın söylediği sokağa gittiği tespit edildi.

ÇATIŞMA ÇIKTI

Elinde tabancayla sokakta bekleyen Toprak’ın, İsmail Y.’nin geldiğini görünce ateş açtığı ancak kurşunların karşı tarafın otomobiline isabet etmediği saptandı. Bu sırada İsmail Y.’nin yanındaki Önel’in de torpido gözündeki tabancayla otomobilden ateş açtığı ve silahından çıkan kurşunların Toprak'ın başına ve bacağına isabet ettiği belirlendi.

Cinayet polisi tespitler üzerine şüphelilerin adreslerine eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda İsmail Y., arkadaşları Önel ve İbrahim A. ile cinayette kullanılan tabancayı verdikleri Mustafa B. gözaltına alındı.

Muhammet Emin Önel çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İsmail Y., İbrahim A. ile Mustafa B. ise adli kontrolle serbest bırakıldı. (DHA)