Akşener, Erdoğan'ın 'yüzük' açıklamasını hatırlattı: Sonra kaç gemicik, villacık, apartmancık oldu?

Akşener, Erdoğan'ın 'yüzük' açıklamasını hatırlattı: Sonra kaç gemicik, villacık, apartmancık oldu?

Mersin Mut'ta vatandaşların sorunlarını dinleyen Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bu yüzük gösterilmişti ve denmişti ki ‘Benim bu yüzükten başka hiçbir şeyim yoktu’ ey milletim bu yüzükten sonra kaç gemicik, villacık, apartmancık oldu?" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin'in Mut ilçesini ziyaretinde Hükümet Caddesi'ne kurulan platformda vatandaşlara seslendi.

Bu düzeni halkın oylarıyla sandıkta değiştireceklerini ifade eden Akşener, vatandaşların dertlerine çözüm üretilemediğini belirterek, emekli maaşının da asgari ücret seviyesinde olmasını istediklerini aktardı.

Akşener konuşmasının başında, “Burayı şereflendiren sizler, sevgili kardeşlerimin bir arada olmasını gören ve ‘Başbakan Meral’ diye bağırıyorsunuz şu görüntü zaten sinirleri laçka etti” dedi.

Akşener ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok uzun zamandır sizin gözünüzün içine bakan yok, dertlerinizi dinleyen çözüm üreten yok. Ayısı, dayısı olan 62 puanla tayin olurken senin oğlun ya da kızın evde umutsuz, mutsuz asgari ücretle iş arayıp bulamazken ayısı olanlar, dayısı olanlar acayip maaşlarla işe yerleştiriliyorlar.”

"ŞEKER YOK ELİMİZDE BAŞKANIM"

Bir yurttaş ise elektrik faturasını göstererek, “150 liralık fatura 350 gelirse biz ödeyemez olduk” dedi.

Başka bir yurttaş ise “Şeker yok elimizde başkanım” diye seslen bir yurttaşa Akşener şu yanıtı verdi:

“Şeker yok. Niye yok? Şeker fabrikalarını sattılar, kapattılar. Pancar ekimi gitti, yem fiyatları uçtu gitti. Şeker fabrikalarını yandaşlara peşkeş çektiler. Amerika’nın şirketine peşkeş çektiler, ‘Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın’ dediler. Buna can dayanmaz.”

“500 milyon dolarlık uçakla gezeceksin, 13 uçak da, bir tanesi 500. Bir tane neyine yetmez kardeşim? Sat öbürlerini. Sizin, hepimizin vergilerinden oluşan 24 milyar lirayı… Haririler ile bunlar arkadaş biliyor musunuz? Olmaz sayın Erdoğan’ın çok yakın arkadaşı, aile dostu, aile dostunu mahcup etmek yerine, sizi açlığa mahkum ettiler… 24 milyar lirayı koydu Haririlerin cebine, buna karşılık sizin durumunuz ne? 15.1 milyon öğrenci var. Açlık var açlık, fakir evlerini geziyorum ağlarsınız. 24 milyar lirayı Hariri’nin cebine koymak yerine bir yıl boyunca sizin çocuklarınıza, devlet okullarında ilkokulda, ortaokulda, lisede okuyan çocuklarımıza sabah kahvaltısı ve öğle yemeği vermek mümkündü. Şu anda öğünün birini yiyip diğerini yiyemeyen çocuklarımız var”.

"BURADA DA BAYAT EKMEK ALIP DA EVİNE GÖTÜRÜP EKMEK YEDİREN VAR, HALK PERİŞAN DUYSUNLAR”

Bir kadın yurttaş, “Burada da bayat ekmek alıp da evine götürüp ekmek yediren var, halk perişan duysunlar” dedi. Akşener şöyle devam etti, “Emeklilere ölsün diyor zaten, 2 bin 500 lirayla ne olur? Senin en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkarabilirdi seni açlığa mahkum etti, buna karşılık yandaşlarının ceplerini doldurdu” diye cevap verdi.

Gençlerin “Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet” sloganları atması üzerine Akşener “Gençler söyledi, demek ki neymiş kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet” dedi ve şöyle devam etti:

“Bunu diyen gençler, kadınlar, yaş almışlar yenilebilir mi bu ülkede, mümkün değil. Geliyor attaya gitmeye zamanı, geliyor gelmekten olan o ayrı, attaya gitme vakti geliyor attaya. Bu benim nikah yüzüm bu kadarı vardı birinde hatırlıyor musunuz? Bu yüzük gösterilmişti ve denmişti ki ‘Benim bu yüzükten başka hiçbir şeyim yoktu’ ey milletim bu yüzükten sonra kaç gemicik, villacık, apartmancık oldu? Sonra saraycıklar, yazlık saraycıklar oldu ağaçlar geldi, ne yüzükmüş bu be. Hanımefendiler, beyefendiler sizin yüzükleriniz para etmiyor arkadaşın yüzüğü neler ediyor neler… İşte bu harami düzeni hep birlikte yıkacağız. Böyle bir kalabalığı, böyle bir insan topluluğunu saraydakiler gördüyse gittiler, gittiler attaya haberiniz olsun.” (ANKA)