Alkollü doktorun kaçış planı tutmadı

Alkollü doktorun kaçış planı tutmadı

Kütahya'da alkollü olarak araç kullanırken polis çevirmesini gören doktor İ.A., 'misafir' kılığında tanımadığı bir ailenin evine girmeye çalıştı. İ.A.'nın alkollü araç kullanmaktan 3 kez yakalandığı ve 2028 yılına kadar ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Kütahya Bahçelievler Mahallesi’nde doktor İ.A. arkasından gelen trafik ekiplerini görünce aracını park etti. Polis, durumundan şüphe ettiği sürücü İ.A.’nın aracını durdurup alkol muayenesi yapmak istedi. Annesi N.A. ile birlikte misafirliğe geldiğini iddia ederek aracını park ettiği binada tanımadığı bir ailenin dairesine girmeye çalıştı. İ.A., alkol muayenesini kabul etmezken, ehliyetini ve kimliğini vermedi.

Tartışma itiş kakışa dönüşünce elleri kelepçelenen İ.A.'nın annesi de polislerle tartıştı ve ‘Benim oğlum doktor. Parasıyla değil mi, içer’ ifadesini kullandı. İfadesinin alınması için karakola götürülen İ.A.'nın daha önce 3 defa alkollü araç kullanırken yakalandığı için 2028 yılına kadar ehliyetine el konulduğu tespit edildi. Soruşturma sürüyor. (DHA)