Atatürk'e hakaret eden fenomen dönerci 'verem hastalığı tedavisi' gerekçesiyle serbest bırakıldı

Atatürk'e hakaret eden fenomen dönerci 'verem hastalığı tedavisi' gerekçesiyle serbest bırakıldı
Erzurum'da sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden ve tutuklanan fenomen dönerci Mustafa Atmaca serbest bırakıldı. Atmaca’nın verem hastalığı tedavisi gördüğü gerekçesiyle serbest bırakıldığı belirtildi.

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Üçler Döner'in sahibi Erzurumlu fenomen Mustafa Atmaca, iki günlük tutukluluğunun ardından serbest bırakıldı. Atmaca’nın verem hastalığı tedavisi gördüğü gerekçesiyle serbest bırakıldığı ifade edildi.

Atatürk'e hakaret eden fenomen dönerci tutuklandı

Öte yandan Atmaca'nın, birkaç gün önce restoranında döner taktığı görüntüler ortaya çıktı. Verem gibi bulaşıcı hastalık teşhisi konulan bir kişinin, yemek sektöründe çalışması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Ne olmuştu?

Erzurum'da faaliyet gösteren dönerci dükkanın sahibi olan Mustafa Atmaca, 'Hacı'nın yağ akımı' adı altında ‘Tiktok’ta açtığı 650 bin takipçisi bulunan sayfasında, canlı yayında bir takipçisiyle tartışmıştı.

Mustafa Atmaca, tartışma sırasında "Sen gideceksin bizim toprağımız burası. Arabistan'a da savaşmaya gideriz. Bura da Yemen de Kudüs te bizim toprağımız. Siz İsrail'e gideceksiniz. Osmanlı kaybetmedi, laik denen köpekler kaybetti o toprakları. Laikliği getiren köpekler, onlar kaybetti" ifadesini kullandı.

Atmaca’ya sözleri nedeniyle takipçileri büyük tepki göstermişti. (Kısa Dalga)