Aysel Tuğluk'a Kobanê davasında tahliye kararı

Aysel Tuğluk'a Kobanê davasında tahliye kararı

Demans hastası eski HDP Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk için Kobanê Davası'nda tahliye kararı verildi. Tuğluk'un başka bir dosyadan hükümlü olması nedeniyle tutukluluğunun devam edeceği belirtildi.

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutulan demans hastası eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk için yargılandığı Kobanê Davası'nda tahliye kararı verildi. MA'nın haberine göre Tuğluk’un tutukluluk hali başka bir davadan dolayı sürecek.

Gece yayınlanan kararda, "... Sanık Aysel Tuğluk'un sorgusunun yapılmış olması ve bu aşamada adli kontrol hükümlerinin yeterli olacağı anlaşılmakla hakkında CMK'nun 109/3-a maddesi uyarınca yurt dışına çıkamamak adli kontrol tedbiri uygulanarak tahliyesine, başka bir suçtan tutuklu veya hükümlü olmadığı takdirde derhal salıverilmesi için bulunduğu ceza infaz kurumu müzekkere yazılmasına...” ifadeleri kullanıldı.

Tuğluk’a DTK dosyasından verilen 10 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanmıştı. Kobanê Davası’nda verilen tahliye kararının ardından DTK dosyasından da denetimli serbestlik hakkı doğduğundan tahliyesinin önü açılıyor.