Bahadır Erdem kazayı anlattı: Refüjden arabaların arasına atladı

Bahadır Erdem kazayı anlattı: Refüjden arabaların arasına atladı

İYİ Partili Bahadır Erdem, bir kişinin ölümüne yol açtıkları kazada şoförünün trafik kurallarına uygun hareket ettiğini söyledi.

İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem’in makam şoförlüğünü yapan Murat Aydemir kullandığı araç Eskişehir-Bursa karayolunda yolun karşısına geçmek isteyen Yüksel Tekin adlı kadına çarptı. Tekin, hayatını kaybederken, araçta bulunan Bahadır Erdem kazayı yara almadan atlattı.

'TÜM ÇABASINA RAĞMEN KURTULAMADIK'

Kazaya ilişkin kamuoyunda yer alan haberler üzerine bir basın açıklaması yapan Bahadır Erdem şunları söyledi:

"Dün akşam, Ankara’dan şoför arkadaşımızla birlikte evime dönmekteyken Eskişehir-Bursa şehirlerarası karayolunda maalesef talihsiz ve hepimizi derinden üzen bir olay yaşadık.

Aracımız 3 gidiş - 3 geliş olan şehirlerarası karayolunda, hız limitleri ve trafik kurallarına uygun bir şekilde ilerlemekteyken, karşıya geçmek isteyen bir hanımefendi geçiş yasak olmasına rağmen aniden refüjden arabaların arasına atladı.

Aracı kullanmakta olan 18 yıllık yol arkadaşım Murat’ın gayretine ve tüm çabasına rağmen kaza yapmaktan kurtulamadık. Kaza olur olmaz şoför arkadaşım hemen sağlık ekiplerine haber verdi ve müdahale edildi ancak maalesef hanımefendi hayatını kaybetti.

'HEM HUKUKEN HEM MANEVİ OLARAK GEREKEN YAPILMAKTA'

Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Eşinin, evlatlarının, ailesinin ve sevenlerinin acısını derinden hissediyor ve kendilerine başsağlığı diliyorum. Çok ama çok üzgünüz. Hem hukuken hem de manevi olarak süreçte gereken ne ise yapılmaktadır.

Son olarak şunu belirtmek isterim ki, hem trafik kurallarına, hem de olay yeri inceleme raporuna göre hayatını kaybeden hanımefendi 1.dereceden kusurlu bulunmuş olsa da bu durum hiçbir şekilde yaşadığımız acıyı hafifletmemektedir. Buna rağmen bazı haber sitelerinin yaşanan kazayı gerçekle bağdaşmayan şekilde yansıtması üzüntümüzü daha da arttırmaktadır.

Bu haberleri yapanları kınıyor ve kendilerini Allah’a havale ediyorum." (Kısa Dalga)