Balat'ta piknik yapan çifte cübbeli bir grup 'Nikahınız var mı?' diyerek saldırdı

Balat'ta piknik yapan çifte cübbeli bir grup 'Nikahınız var mı?' diyerek saldırdı

G.B. ile A.B., Balat'ta piknik yaparken sarıklı ve cübbeli bir grup tarafından “Kızlı erkekli oturamazsınız, nikahınız var mı?” denilerek darp edildiklerini söyledi.

İstanbul Balat’ta 29 Haziran'da piknik yapan G.B. ve A.B. çifti, yanlarına gelen 10-15 kişilik grubun saldırısına uğradıklarını söyleyerek şikayetçi oldu.

Halk Tv'den Hazar Dost'un haberin göre, sarıklı ve cübbeli kişiler tarafından önce, “Nikanız var mı? Evli misiniz?” diyerek sorgulanan çift, tepki gösterince saldırıya uğradı. Grup A.B.’yi, “Nikahınız yoksa kızlı erkekli oturamazsınız” diyerek dövdü.

'SEN ÇARŞAFLISIN, CEMAATİMİZİ KÖTÜLÜYORSUN'

Saldırganlar, G.B.’ye de “Sen çarşaflısın, cemaatimizi kötülüyorsun. Burada böyle bulunman doğru değil” diyen grup, A.B.’nin gömleğini yırtarken yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine şiddet uyguladı.

Olay yerine gelen polis, saldırganları gözaltına aldı. Tüm saldırganlar, karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

'ANLIK GELİŞTİ, HAKKINI HELAL ET' DEMİŞLER

Saldırıya uğrayan A.B., polise şunları anlattı:

"29.06.2022 tarihinde kız arkadaşım olan G.B isimli şahıs ile Balat sahilinde oturuyorduk. Nişan arifesinde olduğumuz için planlarımızı konuşuyorduk. Daha sonra kimlik bilgilerini bilmediğim cübbeli, sarıklı şahıslar yanımıza geldi. Önce medeni halimizi sordular. Ben, 'Siz kimsiniz? Neden soruyorsunuz?' dedim. Aynı şahıs, dönüp kız arkadaşıma 'Sen çarşaflısın, bu şekilde burada bulunman doğru değil. Cemaatimizi kötülüyorsun, kötü örnek oluyorsun' dedi. Sonra ben ayağa kalkmak isteyince omzumdan sıkarak ve bana güç uygulayarak benim kalkmamı engelledi. Ben kendimi korumak amaçlı bir yumruk salladım fakat şahısa değmedi. Ne olduğunu anlamadan kalabalık bir grubun saldırısına uğradım. Darp edildim.

Kız arkadaşımın ve insanların yanında rencide edildim. Çevredeki vatandaşlar bizi ayırdı. Ben polisi aradım. Ve şahıslar yanıma gelerek, 'Olaylar anlık gelişti, bize hakkını helal et, biz hakkımızı helal ediyoruz' dediler. Daha sonra olay yerine ambulans ekipleri geldi. Tedavimi yapmak üzere Çapa Tıp Fakültesi'ne getirdiler. Ben, beni kız arkadaşımın yanında rencide ve darp şahıslardan davacı ve şikayetçiyim."