Balıklı Rum Hastanesi'nden iyi haber: Taşıyıcı unsurlarda zarar yok

Balıklı Rum Hastanesi'nden iyi haber: Taşıyıcı unsurlarda zarar yok

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, yangında zarar gören Balıklı Rum Hastanesi'nin taşıyıcı unsurlarında herhangi bir sorun bulunmadığını açıkladı.

Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin Yaşlı Bakımevi Bölümü'nde dün çıkan yangının ardından bugün çalışmalar devam ediyor.

Sabah saatlerinden itibaren devam eden çalışmaların ardından AKP İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, görevlilerden bilgi almak için hastaneye geldi.

Hastane içerisindeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Arısoy, "Teknik uzmanlarımızın vereceği karara bağlı ama ilk incelemelerde taşıyıcı sistemlerinde herhangi bir problem yok. Tabii yangın geçirmiş bir bina. Basit bir tadilat, onarımla aşılabilecek gibi görünüyor" diye konuştu.

Kaya ve Arısoy'un ardından hastaneye İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da gelerek, yetkililerden bilgi aldı.

'KISA ZAMANDA AYAĞA KALDIRACAĞIZ'

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy incelemelerin ardından yaptığı açıklamalarda, "Burası tescilli bir yapı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğümüzle konuştuk. Bölgeden koruma kurullarının müdürü, uzmanları gelip yerinde tespitler yaptılar. Bir an evvel burayı yeniden fonksiyonuna döndürmek için çalışıyoruz. Koruma kurulu kararları çerçevesince, mevzuat çerçevesinde inşallah çok kısa bir zamanda yeniden ayağa kaldıracağız. Yapının gereğine uygun proje çerçevesinde, koruma kurulu kararları çerçevesinde işlem yürütülecek. Biz de her gün aşama aşama takip edeceğiz. Çok kısa bir zamanda inşallah yeniden hastalarımızı, yaşlılarımızı bu binaya döndürmek nasip olur" dedi.

BARTHOLOMEOS ZİYARET ETTİ

İstanbul Rum Patriği Bartholomeos, Balıklı Rum Hastanesi’ni ziyaret etti.

bartholomeos.jpg

Barholomeos, hastane içerisinde incelemelerde bulunarak, bilgi aldı. (DHA)