Çorum'da ceviz dikme yeri tartışması: İki ölü

Çorum'da ceviz dikme yeri tartışması: İki ölü

Çorum'da iki komşu aile arasında çıkan ve Yusuf Kaçmaz ile gelini Hanım Kaçmaz’ın ölümüyle sonuçlanın kavganın altından arazi anlaşmazlığı çıktı. İki ailenin ceviz dikme yeri nedeniyle kavga ettikleri belirtildi.

Çorum'da iki komşu aile arasında çıkan silahlı kavgada ölen iki kişinin cenazeleri toprağa verilirken, kavganın arazi anlaşmazlığı ve ceviz dikme yeri tartışmasından çıktığı belirtildi. Kavgaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan beş şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

Çorum'un Beyoğlan köyünde dün aralarında husumet bulunan Kaçmaz ile Filiz aileleri arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Ahmet Filiz, Yusuf Kaçmaz'a tüfekle ateş etti. Saçmaların isabet ettiği 71 yaşındaki Yusuf Kaçmaz ile 56 yaşındaki gelini Hanım Kaçmaz olay yerinde hayatını kaybetti. Zeynep Kaçmaz ve Sedat Kaçmaz silahla, Filiz ailesinin üç ferdi ise darp sonucu yaralandı.

Kavgaya karışan ve silahı kullandığı iddia edilen Ahmet Filiz’in de aralarında yer aldığı beş şüpheli jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

KAVGA NEDENİ ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI ÇIKTI

Komşu aileler arasında arazi anlaşmazlığı kaynaklı husumet olduğu, olay günü de ceviz dikme yeri meselesinden kavga ettikleri ortaya çıktı.

Yusuf Kaçmaz ile gelini Hanım Kaçmaz, Beyoğlan köyünde öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Jandarmadaki sorguları tamamlamam beş şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

İskilip Atıf Hoca Devlet ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedavileri süren yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. (DHA)