Erdoğan'ın NATO zirvesi trafiği belli oldu

Erdoğan'ın NATO zirvesi trafiği belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi sırasında Finlandiya ve İsveç'in katılma taleplerinin değerlendirileceği dörtlü zirvenin yanı sıra Fransa, İngiltere, İspanya, Almanya,, Avusturya ve Hollanda’nın liderleriyle bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Madrid'de başlayacak NATO zirvesindeki programı belli oldu.

Erdoğan yarın ilk olarak NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile bir araya gelecek. Kritik dörtlü zirvenin saat 16:00'da başlaması planlanıyor. Erdoğan, bu görüşmenin ardından İspanya Kralı Felipe’nin liderler onuruna vereceği yemeğe katılacak.

Çarşamba günü başlayacak resmi zirve öncesinde ise Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşecek. Zirvenin ilk oturumunda Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski liderlere hitap edecek. İkinci oturumda ise Güney Kore, Yeni Zelanda, Avustralya, Gürcistan liderleri de toplantıya katılacak.

Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile de ikili görüşme yapacak. Erdoğan, çarşamba akşamı ise İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in liderler onuruna vereceği yemeğe katılacak.

Erdoğan, zirvenin son günü olan 30 Haziran'da ise önce Sanchez ile ikili görüşme yapacak. Ardından, gün boyunca Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Avusturya Şansölyesi Karl Nehammer ile de ikili görüşmeler yapması planlandı. (ANKA)

Etiketler :