Gelecek Parti'li Selim Temurci dördüncü kez ifade verdi: Biz kuş sürüleriyle, Pelikan'la mücadele etmeye devam edeceğiz

Gelecek Parti'li Selim Temurci dördüncü kez ifade verdi: Biz kuş sürüleriyle, Pelikan'la mücadele etmeye devam edeceğiz

Gelecek Partili Selim Temurci, Pelikan yapılanmasıyla ilgili sözleri dolayısıyla dördüncü kez ifade verdi. Temurci, savcılık çıkışından "Pelikan'la mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

AKP'den istifa ederek Gelecek Partisi'ne katılan Selim Temurci, Pelikan yapılanmasıyla ilgili sözleri nedeniyle çağrıldığı İstanbul Adliyesi'nde 4’üncü kez ifade verdi.

Temurci, ifadesinin ardından yaptığı açıklamada, "Biz kuş sürüleriyle, Pelikan'la mücadele etmeye devam edeceğiz ve adalet için bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Korkunun günü, onlar için seçim günüdür. Seçim günü yaklaştıkça Pelikan'ın etekleri tutuşacak” dedi.

"PELİKAN ÇETESİ BU ÜLKEDE SİYASAL DARBE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR"

Temurci, konuşmasına "Partimizi kurmadan önce başlayan bir süreç maalesef hala sürdürülüyor. Nedir bu süreç? Türkiye'de 1 Mayıs 2016 tarihi çok önemli bir tarihtir. Türk demokrasisi tarihinde, bir askeri darbeyle değil, bir cuntayla değil, bir gensoruyla değil, Pelikan bildirisiyle seçilmiş bir başbakan alaşağı edilmiştir. Pelikan çetesi ve örgütü, bu ülkede bir siyasal darbe gerçekleştirmiştir” diye devam etti.

"SEÇİM GÜNÜ YAKLAŞTIKÇA PELİKAN'IN ETEKLERİ TUTUŞACAK"

+Gerçek'te yer alan habere göre, Temurci son olarak şunları söyledi:

"Dolayısıyla bunları ben birilerinin dediği gibi söylemiyorum. Ben, bunu çok dikkate alıyorum. Onlar şu an korkuyorlar. Korkunun günü, onlar için seçim günüdür. Seçim günü yaklaştıkça Pelikan'ın etekleri tutuşacak. Bu ülkede hukuksuzluk yapan herkes, kendine biraz daha çeki düzen vermek zorunda kalacak. Biz, seçim günü için çalışmaya devam edeceğiz. ve inşallah bu adliyeler suçluların konuşulduğu yerler olur. Masum insanların buralara toplanıp kamuoyunu meşgul edeceği mekanlar olmaz."