Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden fotoğraf açıklaması: Mülteci değiller

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden fotoğraf açıklaması: Mülteci değiller

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Maltepe Mimar Sinan Öğrenci Yurdu'ndan paylaşılan görüntülerle ilgili açıklama yaparak, fotoğraftaki kişilerin mülteci değil, seminerlerde konuşmacı olarak yer alan bilim insanları ve katılımcı gençler olduğunu açıkladı.

Maltepe Mimar Sinan Öğrenci Yurdu'nda çekilen fotoğraflar sosyal medyada gündem olmuştu. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, fotoğraftaki kişilerin mülteci olmadığı belirtildi.

Açıklamada Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde yer alan 775 yurtla Türkiye'nin dünyanın devlet eliyle yürütülen en büyük ve en kapsamlı konaklama hizmeti sağladığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: " Seyahatsever Projesi ile bugün itibariyle 60 bin gencimiz yaz tatillerini kendi evleri olan yurtlarımızda geçirmiştir. Aynı zamanda yurtlarımız, öğrencilerin konaklamadığı günlerde ulusal ve uluslararası genç etkinlikleri için katılımcılara ayrıca tahsis edilmektedir.

Bu kapsamda Maltepe Mimar Sinan Öğrenci Yurdu 40 farklı ülkeden gelen gençlerin katılımıyla düzenlenen 4. Uluslararası Gençlik Buluşması için 20 Ağustos 2022 tarihine kadar konaklama noktası olarak belirlenmiştir. Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde yer alan şahıslar ise yerel kıyafetleriyle seminerlerde konuşmacı olarak yer alan bilim insanları ve katılımcı gençlerden oluşmaktadır. Şahısların mülteci olduklarına ilişkin bilgiler tamamıyla dezenformasyondur. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Resim