Metro tartışması sürüyor:  Logo kapatmakla İBB yok olmaz

Metro tartışması sürüyor: Logo kapatmakla İBB yok olmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Basın Danışmanı Murat Ongun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İBB logosu kapatılan metro aracının önünde çekildiği fotoğrafı paylaşarak, "O logo, 16 milyon İstanbullu'nun logosu. Logo kapatmakla İBB yok olmaz" ifadelerini kullandı.

Pendik-Sabiha Gökçen metrosunun açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. Erdoğan,''Bazıları bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmeye çalışıyor. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Sel oluyor, İstanbul'un belediye başkanı nerede? Bodrum'da. Ama Erdoğan'ın bakanları nerede? Vakaların olduğu yerde'' ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ise sosyal medya hesabından "Bugün açılışı yapılan metro hattının maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır. Yani, aslında tüm ülkede olduğu gibi yatırımların tek sahibi kıymetli vatandaşlarımızdır. Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu İstanbul’umuza hayırlı olsun" dedi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) ise, "Metro 4,4 Milyar TL’ye mal oldu. Yatırım; Bakanlığımız bütçesinden AYGM tarafından gerçekleştirildi. İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun!" açıklamasını yaptı.

"Logo kapatmakla İBB yok olmaz"
İBB Basın Danışmanı Murat Ongun da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, önündeki İBB logosu kapatılan metro aracının önünde çekilen fotoğrafı ve aracın normal halinin görüldüğü fotoğrafı paylaştı.

Ongun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "O logo, 16 milyon İstanbullu'nun logosu. Bu hattın parasını İBB ödüyor. Hattı İBB’nin Metro İstanbul şirketi işletiyor. Bu metroya İstanbulkart ile biniliyor. Logo kapatmakla İBB yok olmaz."