MHP, soru soran gazeteciyi hedef gösterdi

MHP, soru soran gazeteciyi hedef gösterdi

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Devlet Bahçeli'ye soru soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu için "ajan provokatör edasıyla hareket eden şahıs", "yaptığı gazetecilik değil" gibi ifadeler kullanarak hedef gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması çıkışında gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, “Sinan Ateş cinayetiyle ilgili MHP'ye yönelik bazı suçlamalar var, bu iddialara yanıt verecek misiniz" diye sordu. Bahçeli'ye eşlik edenler de gazeteciyi elindeki mikrofonlarla birlikte itti. Bu sırada Bahçeli'nin de gazeteciye "İşine bak, işine" dediği duyuldu.


Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu “ Benim üzücü olan nokta, itme eylemini yapan kişinin milletvekili olması. Polis değil, korumalar değil. Gazeteciliğin temel görevini soru sormak olarak tanımladım ben” dedi.
Gazetecilik meslek örgütleri de “Gazetecinin işi soru sormaktır” diyerek Bahçeli’nin tepkisini kınadı.

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir tarafından bir açıklama yapıldı. Özdemir, Yazıcıoğlu için "ajan provokatör edasıyla hareket eden şahıs", "yaptığı gazetecilik değil" gibi ifadeler kullanarak hedef gösterdi.

Özdemir'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

"Sayın Genel Başkanımızın grup toplantımızın sonrasında, kendilerine soru sorma bahanesi ile gazeteci kimliğinden öte 'ajan provokatör' edasıyla hareket eden şahsın tutumu basın meslek ilkeleri ve ahlakıyla bağdaşamaz. Bu şahsın yaptığı da gazetecilik değildir. Aynı şahsın, Can Dündar gibi Türkiye karşıtı bir isimle olan bağının yanı sıra yabancı bir basın kuruluşu olan ve ABD’nin propaganda araçlarının başında gelen VOA’daki “sürekli” görevi, asıl niyetini açık etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, partimizi takip eden saygıdeğer muhabir arkadaşlarımızla samimice güne ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken bunu sabote eden malum ve meşum şahıs, mensubu bulunduğu çevrelerin Türkiye ve MHP hazımsızlığını göstermekten başka bir şey yapmamıştır." (Kısa Dalga)