Şamil Tayyar, Bakan Nebati'yle ilgili tweet'ini sildi

Şamil Tayyar, Bakan Nebati'yle ilgili tweet'ini sildi

AKP’nin MKYK üyesi Şamil Tayyar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin metin yazarını suçlayan tweet atıp sildi.

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin metin yazarını suçlayarak “Mantıksız dürtüsünün yol açtığı içgüdüsel savunma psikoanalitik incelemeye tabi tutulmalıdır” dedi.


‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’nde konuşan Bakan Nebati’nin şu ifadelerinden anlam çıkarılmadığı için gündem olmuştu: “Neo-klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi gibi alanların etkisiyle daha fazla önem kazanmaktadır. Amerika, İngiltere, İtalya, ve Almanya başta olmak üzere heteredoks literatürü olduğunu biliyoruz. Kitaplar yazılıyor.”

Nebati’nin bu yöndeki sözlerine partisinden de eleştiriler geldi fakat; hedef kendisi değil, Tayyar, Twitter’dan Nebati’nin metin yazarına dikkat çekerek şunları yazdı: “Son dönem Nebati bakanımızdan ziyade metin yazarı gündemde. Kimdir, necidir bilmiyorum, sormadım da… Ancak bu yazarın mantıksız dürtüsünün yol açtığı içgüdüsel savunma psikoanalitik incelemeye tabi tutulmalıdır.”