Tuğçe Kazaz'dan tarih dersi: Adaları bize vereceklerdi ama İnönü korktu

Tuğçe Kazaz'dan tarih dersi: Adaları bize vereceklerdi ama İnönü korktu

Eski manken Tuğçe Kazaz, iktidarın izlemesi gereken dış politikayı TVNET'te katıldığı programda anlattı. "Sınırlarımızı genişletmeli, gerekirse Yunan adalarına girilmeli.

Eski manken Tuğçe Kazaz, dünyanın tümünde sınırların değiştiğini söyleyerek, sınırların tekrar çizilmesi ve gerekirse adalara girilmesi gerektiğini savundu. TVNET'te katıldığı bir programda dış politika üzerine görüşlerini anlatan Kazaz şu tespitlerde bulundu:

SINIRLAR TEKRAR ÇİZİLMELİ: Dünyada zaten şu an sınırların tekrar çizildiği bir dönemden geçiyoruz. Dünyanın tümünde sınırlar değişiyor. Ben sınırların tekrar çizilmesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye'nin de gerekirse sınırlarını genişletip, hakim olduğu mazlum coğrafyalarda, onların etnik kökenlerine, topraklarına karışmadan huzur içinde yaşatması gerektiğine inanıyorum bir devlet olarak.

İNGİLTERE, ALMANYA BİZE VERMEK İSTEDİ, İNÖNÜ KORKTU: Türkiye'nin bugün, dünyanın üzerindeki hak noktasında bir güç olduğuna, bu yolda adım attığına inanıyorum. Türkiye'nin bütün sistemi buna göre hazırlandı. Gerekirse adalara girilmeli. Yunan Adaları bugün silahlandırdı. Adalar zaten Lozan Anlaşması'nın sonunda yazılmış olan bir maddeyle 'Türkiye'nin söz hakkı gizli tutulmalıdır' maddesiyle bize geldi. İngiltere de Almanya da bize vermek istedi. Ama her nedense İsmet İnönü adaları almaktan korktu."