Kamyon tabelaya çarptı, 45 kişinin yaşadığı mahallenin yönü değişti

Kamyon tabelaya çarptı, 45 kişinin yaşadığı mahallenin yönü değişti

Mersin'in Tarsus ilçesinde geçen günlerde bir kamyonun kasasındaki odunların tabelaya takılması sonucunda Kefeli Mahallesi girişindeki "Hoş geldiniz" yazılı tabelanın yönü değişti. Olay sonrasında, görüntüler sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Tarsus'a bağlı 45 kişinin yaşadığı Kefeli Mahallesi girişindeki sokakta bulunan "Hoş geldiniz" yazılı iki ayaklı tabela, 14 Aralık'ta bir kamyondaki odunların takılmasıyla yerinden söküldü.

Kamyon şoförü ana yola dönüş yaparken, odunlara takılan tabela da 90 derece açıyla ana yola döndü. Durumu fark eden kamyon şoförü geri manevra yaparak tabelanın dengede kalmasını sağladıktan sonra yoluna devam etti.

Çevredeki tarla ve bahçelere gelen kamyon ve işçi otobüslerinin sürücülerinin mahalleyi bulamaması üzerine durumu fark eden mahalle muhtarı Gürlesin Güngör, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyince fark etti.

Muhtarın ulaştığı kamyon şoförü Seydi Sevindi, 2 gün sonra mahalleye gelerek vinç çağırıp tabelayı eski yerine taşıttı. Mahalle sakinleri tarafından sosyal medyada paylaşılan güvenlik kamerası görüntüleri de hızla yayılarak milyonlarca kişiye ulaştı.

'Köyümüz ünlendi'

Mahallede yaşan Mahmut Tepe (57), "45 kişilik köyümüzü sadece bir sosyal medya hesabında şu ana kadar 5 milyon kez izlendi. Bu sayede köyümüz ünlendi" ifadelerini kullandı. (DHA)