78 kişilik iş ilanına 13 bin 213 kişi başvurdu

78 kişilik iş ilanına 13 bin 213 kişi başvurdu

TÜİK'in işsizliğin düştüğüne ilişkin rakamlarına karşın, iş ilanları üzerine kurumlarda oluşan kuyruk görüntüleri Niğde'de ortaya çıktı. 78 kişilik işçi kadrosuna 13 bin 213 kişi başvurdu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye'de işsizlik oranı, şubatta bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak yüzde 10,7 seviyesinde gerçekleşti. Resmi veriler ülkede işsizliğin azaldığını gösterse de çift hanelerde seyreden işsizlik ülkedeki gerçek işsizlik oranını da gözler önüne seriyor.

Bu duruma son örnek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden geldi. Üniversitede açılan 78 kişilik işçi kadrosuna tam 13 bin 213 kişi başvurdu.

'HANİ İŞSİZLİK YOKTU?'

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem Niğde’de yapılacak işçi alımına yapılan yüksek sayıdaki başvuruya dikkat çekerek "Türkiye'de işsizlik yok diye gösteriliyor. TÜİK insanları yanıtlama devam ediyor. Niğde'de 78 kişilik kadro için 13 bin 213 kişi başvuruyor. Hani işsizlik yoktu? İnsanların ne kadar zor durumda olduklarını görebilirsiniz. Bu sayılar Türkiye'deki işsizlik rakamlarını ortaya çıkartıyor. Açılan kadroya tam 169 katı başvuru geliyor. Ülkenin ne kadar zor durumda olduğunu görüyorsunuz. Artık iktidar ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Bir an önce erken seçim kararı alınması gerekmektedir" dedi. (Kısa Dalga)