Adalet Bakanı Bozdağ'ın Twitter'dan engelleme kararı yargıya taşınıyor

Adalet Bakanı Bozdağ'ın Twitter'dan engelleme kararı yargıya taşınıyor

Hukukçu Kerem altıparmak, "Bir Adalet Bakanı, bu sıfatla kullandığı, açıklamalar yaptığı bir hesabı herhangi bir vatandaşa, hele ki bir avukata keyfi olarak kapatamaz" diyerek Bekir Bozdağ'ın engelleme kararını yargıya taşıyacağını duyurdu.

Avukat Kerem Altıparmak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın sosyal medya hesabından kendisini engellemesine karşı dava açacak.

Twitter hesabından açıklama yapan Altıparmak, Bozdağ'ın Adalet Bakanı sıfatıyla kullandığı bir hesabı kapatmayı kişisel tercihi olarak göremeyeceğini savundu. Altıparmak şunları paylaştı:

"Adalet Bakanı @bybekirbozdag Gezi sırasında yaptığım hukuki değerlendirmeler nedeniyle beni engellemişti. Bakan sıfatıyla kullandığı Twitter hesabının bir avukat tarafından görülmesini engelleyemeyeceğini belirterek Bakanlığa başvurduk. Cevap gelmedi. Dava yoluna başvuracağız.

Kişisel hesaplarında insanlar dilediğini engeller, dilediğini takip eder. Ancak bir Adalet Bakanı, bu sıfatla kullandığı, açıklamalar yaptığı bir hesabı herhangi bir vatandaşa, hele ki bir avukata keyfi olarak kapatamaz. Bu tasarruf kişisel tercihi olarak da görülemez. @ifadeorgtr" dedi. (Kısa Dalga)