Aile fertlerinden itiraflar... Dilan Polat ve Nez Demir hakkında yeni iddialar

Aile fertlerinden itiraflar... Dilan Polat ve Nez Demir hakkında yeni iddialar
Kara para aklamaktan tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat'la yakın arkadaş olan Nez Demir'in eski eniştesi Ömer Turgut çarpıcı iddialarda bulundu. Turgut, güzellik merkezi şubesinin ruhsata aykırı olduğunu, ruhsat veren belediyenin de ruhsat ekibi ve zabıtalarının yargılandığını iddia etti.

Fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından eski ortağı Nez Demir'in de mal varlığına el konulmuştu.

Güzellik merkezi işleten Demir'in eski eniştesi Ömer Turgut dikkat çeken iddialarda bulundu. Turgut, Nez Demir'in Maltepe'deki merkezinin ruhsata aykırı olduğunu söyledi.

Show Ana Haber'e konuşan Ömer Turgut:

"Özel harcamaların hepsi gider gibi gösteriliyordu. Ön tarafta savaş varsa arka tarafta kulis vardı. Tamamen sahte ve pembe bir dünya yaratılmış. Hep pembe dizi seyrettik. İnsanların duygularını ajitasyon yaparak manipüle ediyorlar. Birçok şeyleri sahte. Timsah gözyaşları döküyor."

"Nez güzellik merkezi açınca Dilan savaş açtı"

"Cast oyuncuları merkezlere doldurarak müşteri gibi gösterip 'Çok doluyuz, harikayız, mükemmeliz' diyerek insanlara görüntü sattılar. Nez Demir güzellik salonu açacağını söyleyince Dilan Polat her zamanki gibi en yakın dostu da olsa bütün topunu tüfeğini ona çevirip savaş açtı."

Nez Demir ve Dilan Polat'ın yıllar önce kurdukları kozmetik firmasının muhasebesine baktığını bazı şeylerin ters gittiğini fark ettiğini dile getiren Ömer Turgut, "Engin ve Dilan Polat'ın 500 bin TL değerinde naylon fatura soktuğunu gördüm. Altları çok karanlıktı. Ben öğrenince apar topar markayı kapattılar. İllerin birçoğunda daha şube açılmadan insanları çekebilmek için pankart astılar. İlk franchise işlemini ben verdim. 1 milyon TL'ye şube verdiler. Bunun 800 bin TL'si şahsi hesaplara, akrabalarının hesabına diğer cüzi rakamları da kestikleri fatura karşılığında şirket hesaplarına işlettirdiler." dedi.

"Şubesi ruhsata aykırı"

Nez Demir'in Maltepe'deki merkezinin ruhsata aykırı olduğunu ileri süren Turgut, "Nez Demir ruhsatı aldığından bir hafta sonra bu belediyelerde zabıta ve ruhsat ekibi komple gözaltına alındı. Hepsi rüşvet davasından dolayı yargılandı. Bu buzdağının görülen bir kısmı daha büyüğünü de paylaşacağım. Buradan da kendisine sesleniyorum; beni tehdit etmeyi bıraksın, kamuoyu bu gerçeklerle karşılaşmalı." ifadelerini kullandı.

Nez Demir ve Dilan Polat arasında ne oldu?

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin mal varlığına el konulmuştu.

Bu süreçte Polat'ın eski ortağı ve bir dönem yakın dostu olan Nez Demir'in güzellik merkezine soruşturma başlatılmıştı.

Mal varlığına el konulan Nez Demir, çektiği videoyla arkadaş kurbanı olduğunu ileri sürmüştü.

Nez Demir mağdurum demişti

Mağdur olduğunu söyleyen Nez Demir gözyaşları içinde şunları söylemişti:

"Arkadaş kurbanıyım. Yeni şirketlerimin ismi geçen şirketlerle ilişkisi yok, 3 yıl önce olan ortaklıkta da bir sıkıntı yok. Devlet de diyor ki inceleyene kadar tedbirimi bir koyayım. Peki benim buradaki mağduriyetim ne olacak? Servetim yok, el koyulacak bir şeyim yok, böyle şeylerin içinde olmak bile onur kırıcı benim için. Ben bu incelemenin herkesten daha çok hızlı sonuçlandırılmasını istiyorum. Bana tedbir geldi 40 yıllık esnaf babama geldi, ben maaş ödüyorum, kira ödüyorum... Bütün yetkililere rica ediyorum, beni gözaltına da alabilirler, ifadeye de çağırabilirsiniz, koşa koşa gelirim lütfen." (Kısa Dalga)

Gündem