AKP'li belediyeyi ziyaret eden İmamoğlu: Milletimiz 'buluşun, konuşun, birlikte iş üretin' mesajı verdi

AKP'li belediyeyi ziyaret eden İmamoğlu: Milletimiz 'buluşun, konuşun, birlikte iş üretin' mesajı verdi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'li Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a seçim sonrası tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında konuşan İmamoğlu “Milletimizin bana göre 2024 seçimlerinde verdiği en kuvvetli mesaj; buluşun, konuşun, birlikte iş üretin mesajıdır. Bu manada, her ilçemizle sonuna kadar buna hazır olduğumuzu buradan ifade etmek isterim kamuoyuna” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve berberindeki heyet, AKP'li Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ı ziyaret etti.

31 Mart'ta AKP listelerinden ikinci kez aynı göreve seçilen Yıldırım’a tebriklerini ve başarı dileklerini ileten İmamoğlu, “Her ilçemizin kendine has bir pozisyonu var ve bu pozisyonu değerlendirirken, yerelden başlayarak değerlendirmek ve onu birlikte tasarlamanın gücünü bilen birisiyim. Bu manada umuyoruz ki iyi bir koordinasyon, iyi bir iş birliği süreci ve masası oluşturalım” dedi.

“Milletimizin 2024 seçimlerinde verdiği en kuvvetli mesaj...”

Ümraniye’nin İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olduğunu anımsatan İmamoğlu, şunları keydetti:

“Geçtiğimiz dönemden çok daha iyi bir koordinasyon, çok daha üst seviyede bir koordinasyonu sağlamayı diliyoruz. Bu manada, deneyimli bir belediye başkanımız olarak, belediyecilik üzerinden her belediye başkanımızla bu süreçte de yine etkin masalarımızda buluşmayı ve konuşmayı istiyoruz. Milletimizin bana göre 2024 seçimlerinde verdiği en kuvvetli mesaj; buluşun, konuşun, birlikte iş üretin mesajıdır.

Bu manada, her ilçemizle sonuna kadar buna hazır olduğumuzu buradan ifade etmek isterim kamuoyuna. İnşallah İsmet Yıldırım Başkanımızın hem siyasi ekibi hem bürokrasi ekibi hem çalışanları hem Ümraniye halkıyla iş birliği içerisinde, başarılı bir dönem olur. Ben hep söylüyorum; inşallah en başarılı Ümraniye dönemi olur. Bir sonraki talip olan, ondan daha başarılısını isteyerek, ondan daha başarısını yapacağını iddia ederek talip olsun. Bu iş böyle olursa, şehirlerimiz ve ülkemiz gelişir. Bugün yapacağımız güçlü toplantının hem Ümraniye hem İstanbul'umuza hayırlara vesile olmasını dilerim."

Yıldırım: Birlikte hizmete devam ederiz

AKP'li Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ise İmamoğlu'nun ziyareti ile ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Çok değerli Başkanım, Ümraniye Belediyemize ve Ümraniye'mize şeref verdiniz, hoş geldiniz. O kadar yoğunluğunuz arasında bizleri de unutmadığınız için çok teşekkür ediyorum. 31 Mart'ta, Türkiye ve İstanbul’umuz önemli bir seçim geçirdi. Tekrar seçilip; İstanbul'a, bu güzel şehre birlikte, 39 ilçe olarak katacağımız hizmetlerden dolayı, hayırlı muvaffakiyetler diliyorum Cenab-ı Hak’tan. Tekrar hoş geldiniz. İnşallah bu yeni dönemde, 5 yıl içerisindeki dönemde, güzel hizmetleri hem de Büyükşehirimiz olarak hem ilçe belediyelerimiz olarak yaparız. Bu güzel şehre ne kadar dokunursak, çok işi var çünkü, birlikte hizmete devam ederiz diye düşünüyorum.” (Kısa Dalga)

Gündem