AKP'li Çelik: İsrail'in terörü Uluslararası Ceza Mahkemesi konusu olacak

AKP'li Çelik: İsrail'in terörü Uluslararası Ceza Mahkemesi konusu olacak
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, mülteci kampındaki camiye giren İsrail'in terör suçlarından dolayı Uluslararası Ceza Mahkemesi konusu olacağını söyledi.

Ömer Çelik, İsrail askerlerinin Cenin Mülteci Kampı'ndaki camiye girdiğini belirterek, "İsrail'in Filistinli sivillere yönelik devlet terörü ve yerleşimci terörü, Uluslararası Ceza Mahkemesi konusu olacaktır." dedi.

"İsrail her türlü kutsalı hiçe sayıyor"

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail yönetimi, Filistinlilere karşı yürüttüğü vahşi katliamları her türlü kutsalı da hiçe sayarak sürdürüyor. Son olarak Cenin Mülteci Kampı'na baskın yapan İsrail askerleri, bir camiye girerek provokasyona imza attı. İsrail yönetimi en temel insani değerlere yönelik ahlaksız tutumu ile bir kez daha tarihe geçti. Gazze, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Müslümanların kutsallarına yönelik saldırılar insanlık düşmanı eylemlerdir. Müslümanların kutsallarına yönelik provokasyon yapanlar günü geldiğinde bu suçlarla yüzleşeceklerdir. İsrail'in Filistinli sivillere yönelik devlet terörü ve yerleşimci terörü Uluslararası Ceza Mahkemesi konusu olacaktır." dedi. (DHA)

dha-ef74ae6b931139bedbbf3b60945f5bda-1.jpg

Gündem