AKP’li Tevfik Göksu yönetimindeki Esenler Belediyesi, Trabzon’a konak inşa edecek

AKP’li Tevfik Göksu yönetimindeki Esenler Belediyesi, Trabzon’a konak inşa edecek
AKP'li Esenler Belediye Meclisi’nin ekim ayı oturumunda verilen protokol yetkisi ile Trabzon'a konak inşa edilecek.

AKP'li Tevfik Göksu yönetimindeki Esenler Belediyesi dikkat çeken bir karar aldı. BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Esenler Belediye Meclisi’nin ekim ayı oturumunda, Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’ya, Saadet Partisi’ne bağlı Milli Gençlik Vakfı'yla protokol yapma yetkisi verilmesi istendi. Protokol kapsamında Trabzon’a konak inşa edilecek.

'Necmettin Erbakan'ın doğup büyüdüğü Trabzon...'

Meclis’e sunulan teklifte, “Merhum başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın doğup büyüdüğü, Trabzon'un önemli kültürel varlıklarından biri olan Pertev Paşa Konağı'nı tarihi dokusuna uygun olarak yeniden ihya ederek kültür hayatımıza kazandırmak amacıyla çalışmalar yürütülmektedir. Konağın tahsis edilmiş olduğu kamu yararı statülü Milli Gençlik Vakfı'nın 21 Eylül 2023 tarihli yazı ile söz konusu çalışmaya destek vermemizi talep etmiştir” denildi.

CHP'li üyeler ret verdi

CHP’li meclis üyelerinin ret oylarına rağmen AKP’li meclis üyelerinin oyçokluğuyla Belediye Başkanı Göksu ile Yardımcısı Taşçı’ya Milli Gençlik Vakfı ile protokol imzalaması için yetki verildi. Esenler Belediyesi’nin konağın yeniden inşası için belediye kasasından ne kadar para harcayacağı ise açıklanmadı. (Kısa Dalga)

Gündem