Akşener’in iki milletvekili için ‘defolup gitsinler’ dediği iddiası

Akşener’in iki milletvekili için ‘defolup gitsinler’ dediği iddiası
Gazeteci İsmail Saymaz, “Grup toplantısına iki milletvekili katılmadı. Biri Dikbayır. Diğeri Ankara Milletvekili Adnan Beker. Beker'in Dikbayır ve Poyraz'la yakın arkadaşı olduğu, Akşener'le arasına soğukluk girdiği ve partiden uzaklaştığı belirtiliyor. Akşener'in adı geçenleri kast ederek, "Defolup gitsinler!" dediği iddia ediliyor” diye yazdı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Adnan Beker için “Defolup gitsinler!” dediği iddiasını gündeme getirdi.

Saymaz, peş peşe istifaların yaşandığı İYİ Parti’deki krizi kaleme aldığı bugünkü yazısında İYİ Parti’de sabit telefonların da dinlendiğinin ileri sürüldüğünü aktardı.

Saymaz, “Grup toplantısına iki milletvekili katılmadı. Biri Dikbayır. Diğeri Ankara Milletvekili Adnan Beker. Beker'in Dikbayır ve Poyraz'la yakın arkadaşı olduğu, Akşener'le arasına soğukluk girdiği ve partiden uzaklaştığı belirtiliyor. Akşener'in adı geçenleri kast ederek, "Defolup gitsinler!" dediği iddia ediliyor. Hatta parti binasındaki sabit telefonların dinlendiği ileri sürülüyor. İddiaların odağında, milletvekili adaylarından birer milyon TL alındığı söylentisi var. İyi Parti'de sular durulmayacak, öyle görünüyor. Bir istifa dalgası kıyıya vurabilir” diye yazdı.

Geçen hafta Ümit Dikbayır'ın Akşener tarafından ‘banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle maddi ilişki kurmak'la itham edildiğini yazan Saymaz, Dikbayır’ın bu yazıdan sonra suçlamaların araştırılması için İyi Parti'nin TBMM Grubu'na ve Disiplin Kurulu'na dilekçe verdiğini aktardı. Saymaz, “Dikbayır, gelecek haftaya kadar bekleyeceğini, gelişme olmadığı takdirde savcılığa başvurarak, iddiaların incelenmesini isteyeceğini ve dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye dilekçe vereceğini ifade ediyor” dedi.

Saymaz’a konuşan Dikbayır, “Parti dedikoduyla ve iftirayla yönetilir mi? İntikam duygusuyla parti yönetiyorlar. Benim alnım açık, başım dik. Akşener iddialara inanmış. Nasıl inandığını ben de anlamıyorum. Biz Yavaş ve İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak çıkardık. ‘İstanbul ve Ankara başarılı' dedik. Şimdi nasıl anlatacağız? Dört sene Yavaş'ın yaptıklarını anlattım Sakarya'da. Nasıl olacak? Doğru bulmuyorum. Kararı illere bırakabilirdik. İller aralarında anlaşırdı. Hırsla, intikam duygusuyla, sinirle parti yönetilir mi? Yazık günah! Soruyorum: Ankara, İstanbul… Bu belediyeler Millet İttifakı'nda olmasa 29 Ekim böyle kutlanabilir miydi?” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Meral Akşener, dünkü grup toplantısında, "Bu ülkeye kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim. İyiler Hareketi cep doldurmaya kalkışanların karşısında, sırtında yara olmayan, tertemiz, gözümün içine baksan arkasının görüldüğü insanlardan oluşan bir partidir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Akşener'in Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'ı kastettiğini öne sürmüştü.

Akşener'in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham edilen Dikbayır, hem partiye hem de savcılığa başvurarak, soruşturma açılmasını isteyeceğini belirtmişti. (Kısa Dalga)