Ankara kulisi: Seçime giderken 'her şeye af gelecek'

Ankara kulisi: Seçime giderken 'her şeye af gelecek'

Kulislerde seçime giderken Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın taleplerinin karşılanması, kamu bankalarına olan borçların faizlerinin silinmesi, Kredi Yurtlar Kurumu kredi faizlerinin kaldırılması, akaryakıtta verginin indirilmesi gibi ekonomik adımlar ve genel af var.

Seçim tartışmaları gündemden düşmezken Ankara kulislerinde seçime doğru 'genel af' da dahil birçok alana af getirileceği konuşuluyor.

Gazete Duvar'da yayınlanan 'Duvar Arkası' köşesinde yer alan kulis habere göre asgari ücrette yıl bitmeden artış hazırlığı, temmuzda memur ve emeklilere enflasyon üzeri fark ödemesi, 3600 ek gösterge, öğrenci affı, kaçak ve bakaya olanlara bedelli askerlik olanağı erken seçim tartışmalarını alevlendirdi.

Meclis’e sunulan ek bütçe de yine 'seçimin ayak sesleri' olarak yorumlandı. Ancak iktidar cephesi “seçimler zamanında yapılacak” tutumunda bir değişiklik olmayacağını söylüyor. Kulislerde “ekonomik rahatlama sağlanmadan seçime gidilemez” denilirken erken seçim işareti olarak görülen adımların daha da fazlasının atılabileceği, “Daha bunlar ne ki” sözleriyle ifade ediliyor.

Kulislerde seçime giderken Emeklilikte Yaşa Takılanların taleplerinin karşılanması, kamu bankalarına olan borçların faizlerinin silinmesi, öğrencilerin ödemekte zorlandığı Kredi Yurtlar Kurumu kredi faizlerinin kaldırılması, akaryakıtta verginin indirilmesi gibi ekonomik adımlardan bahsedilirken çok tartışılabilecek bir başka iddiayı dile getirenler de var, o da genel af! Kulislerde “Cumhuriyetin 100. yılında bir genel af neden olmasın?” deniliyor.

YAZININ TAMAMI