Ankara'da belediyeden 'uygun fiyatlı' et satışı

Ankara'da belediyeden 'uygun fiyatlı' et satışı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkent Mobil Market'le uygun fiyatlı kırmızı ve beyaz et satışına başlıyor.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası'na ait Başkent Market ve Başkent Mobil Market’te yüzde yüz yerli besi hayvanlarından temin edilen et, kıyma ve tavuk ürünleri şubat ayından itibaren satılacak.

Mobil Market, hafta içi 10:00 ila 17:00 saatlerinde belirlenen semtler ile 25 ilçenin tamamında 15 farklı ürünle uygun fiyatlı kırmızı et ve beyaz et satacak.

ABB Başkanı Mansur Yavaş da projeyi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu: “Başkent Mobil Market uygulamamız sayesinde 25 ilçemizde Ramazan ayı sonuna kadar uygun fiyatlı et satışına başlıyoruz. Hem yerli üreticimize destek oluyoruz hem de halkımızın sağlıklı ve güvenilir et ürünlerine daha ucuz ulaşmasına aracı oluyoruz.”

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski şu bilgileri verdi: “Ankara Halk ekmek olarak yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyoruz. Son zamanlarda kırmızı et ve beyaz et fiyatlarının ülkemizde artış göstermesi nedeniyle Ankaralı hemşehrilerimize destek olmak amacıyla fiyat indirimine gitmeyi uygun gördük. Tasarımını ve dönüşümünü gerçekleştirdiğimiz bu otobüsle, biz buna ‘Başkent Mobil Market’ ismini veriyoruz, şubat ayı başından Ramazan ayı sonuna kadar Ankara’nın 25 ilçesinde uygun fiyatlı kırmızı et ve beyaz et satışı yapacağız.”

Veterinerler kontrol edecek

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Sorumlu Veteriner Hekim Mutlu Ergün, “Başkent Mobil Market Projesi kapsamında üreticiden alınan yerli besi hayvanlarımızın muayenelerini kurumumuz veteriner hekimlerimizle sağlayarak son tüketiciye sağlıklı ve güvenilir et ürünleriyle buluşturuyoruz” dedi. (ANKA)