Ankara'da öldürülen Afganistan uyruklu 5 kişinin katil zanlısı hakkında kırmızı bülten çıkarıldı

Ankara'da öldürülen Afganistan uyruklu 5 kişinin katil zanlısı hakkında kırmızı bülten çıkarıldı
Ankara'da bir evde öldürülen Afganistan uyruklu 5 kişinin cinayet zanlısı olduğu tespit edilen M.O.Y. için kırmızı bülten çıkarıldı.

Ankara'nın Altındağ ilçesinde aynı evde cansız bedenleri bulunan Afganistan uyruklu 5 kişinin, aynı ülke vatandaşı M.O.Y. tarafından ilaçla uyutulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Cinayet zanlısı olduğu belirlenen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen M.O.Y. için kırmızı bülten çıkarıldığı belirtildi.

Ne olmuştu?

Altındağ'daki Örnek Mahallesi'nde, 10 Kasım günü, Afganistan uyruklu 5 kişinin cesedi bulundu. Asadullah Rahimy'nin iple bağlandıktan sonra boğularak, Sarfarz Sayaz, Habibollah Jora Khan, Abdul Halım Roozi Qul ve Abdurrahman Azizi'nin ise bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edildi. Göç İdaresi’nde kayıtları olan 5 kişinin, farklı işlerde çalıştığı belirlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, 5 Afgan’ın, yine aynı ülke vatandaşı M.O.Y. tarafından ilaçla uyutulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

Şüphelinin, cesetler bulunmadan 1 gün önce Pakistan üzerinden Afganistan'a kaçtığı ileri sürüldü. Öldürülen 5 kişinin daha önce M.O.Y.'ye, ailelerine ulaştırması için para verdiği; ancak katil zanlısının bu paraları Afganistan'a göndermediği öğrenildi. (DHA)

Gündem