Ankara'da otobüsçüler pahalılığa isyan etti: Belediyeyle işimiz yok, ülke böyle yönetilmez

Ankara'da otobüsçüler pahalılığa isyan etti: Belediyeyle işimiz yok, ülke böyle yönetilmez
Ankara'da daha önce bazı ücretsiz yolcuları taşımayacağını ve bugün kontak kapatacağını açıklayan özel halk otobüsçüleri, yurttaşları mağdur etmemek için bu girişimlerinden vazgeçtiklerini açıkladı. Otobüsçüler artan maliyetler nedeniyle otobüslerini Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne satmak istediklerini söyledi.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara, TÖHOB ile EGO arasında yaşanan şehit ve gazi yakınları ve basın mensupları dışındaki 22 grubu kapsayan ücretsiz biniş kartı sahiplerini taşımama kararına ilişkin gelişmeler hakkında basın toplantısı düzenledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın CHP Ankara İl Kongresi'nde, "Gerekirse araçları biz Belediye olarak satın alırız" dediğini ifade eden Kara, esnafla belediyenin anlaşması durumunda araçlarını devretmeyi düşünebileceklerini aktardı.

Özel Halk Otobüsü Odası'nın basın açıklamasının bitmesi sonrası ise bir esnaf pahalılığa şu sözlerle isyan etti:

"Bizim esas meselemiz akaryakıt, mazot, hükümet. Bizim belediye meclisiyle, AKP olsun, MHP olsun, CHP olsun, İYİ Parti olsun bizim onlarla sorunumuz yok. Mansur Bey'le de hiç problemimiz yok; Allah razı olsun gelir desteğimizi veriyor. Bizim en büyük problemimiz... Ya Türkiye bu kadar mı uyuyor! Ya bir mazota dur diyen yok. Benim anam alzheimer anam... ülke böyle yönetilmez, o yönetir ya! Zamlarla, vergilerle ülke yönetilmez. Ya Cumhurbaşkanı duysun, bu zamlar nereye kadar gidecek! Ne zaman dur diyecekler?" (Kısa Dalga)