Aralarında cumhuriyet savcısının da olduğu 7 kişiyi öldürmek için kiralık katil tuttular

Aralarında cumhuriyet savcısının da olduğu 7 kişiyi öldürmek için kiralık katil tuttular
Çanakkale'de bir cumhuriyet savcısının tutuklu iki kardeş tarafından 130 bin lira karşılığında kiralık katil tutularak öldürülmek istendiği ortaya çıktı.

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde hırsızlıktan tutuklanan Enver Ç. ve Kenan Ç. isimli iki kardeş kendilerine dava açan cumhuriyet savcısı Ali K.'yi öldürtmek için tetikçi tuttukları öne sürüldü. Soruşturma kapsamında tutuklu kardeşlerin 7 kişilik bir ölüm listesi yaptıkları da ortaya çıktı.

Önce maddi yardım sonra öldürme teklifi

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre cezaevinde Coşkun T. isimli kişi ile tanışan iki kardeş, şahsa önce maddi yardımda bulundu. Kardeşler iddiaya göre bir süre sonra haklarında dava açan cumhuriyet savcısının öldürülmesi için Coşkun T.'ye teklifte bulundu.

130 bin lira karşılığında öldürmeyi kabul etti

Teklifi değerlendiren Coşkun T. tahliyesine kısa bir zaman kala 130 bin lira karşılığında savcıyı öldürmeyi kabul etti. Cezaevinden çıkan Coşkun T, Enver Ç. ve Kenan Ç.'nin kardeşi Murat Ç. tarafından karşılandı.

'İnfazı gerçekleştirmesi için keşif yapıyor' ihbarı

Şüpheliler, Gökçeada'da keşif yaparken, bir kişi olup biteni öğrenince jandarmayı arayıp kendisiyle birlikte aralarında cumhuriyet savcısının da bulunduğu 7 kişinin öldürülmesi için Enver Ç. ve Kenan Ç. tarafından tetikçi tutulduğunu, dışarıda bulunan Coşkun T.'nin infazları gerçekleştirmesi için keşif yaptığı ihbarında bulundu. İhbar üzerine jandarma ekipleri olayla ilgili operasyon başlattı.

Gözaltında itiraf etti

Gözaltına alınan Coşkun T.'nin ifadesi alındı. Şüpheli ifadesinde, Enver Ç. ve Kenan Ç. ile cezaevinde tanıştıklarını 2 kardeşin kendilerine 130 bin lira para verdiğini ve dışarıya çıktığında Cumhuriyet Savcısı A.K. ve hayvancılık işleriyle uğraşan Aleksi M., Fırat A., Gökhan A., Kemal A., Şirvan A., Ümit K., ve Yalçın A. isimli şahısların öldürülmesi için teklif yaptıklarını söyledi. Şüpheli teklifi ilk başta kabul etmediğini ancak dışarı çıktığında kabul ettiğini söyleyerek iki kardeşin dışarıda bulunan kardeşleri Murat Ç. ile keşif yapmaya başladıklarını itiraf etti.

Tetikçi tutuklandı

Tetikçinin telefonunda, Cumhuriyet savcısının işine giderken kullandığı güzergaha ait yol bilgileri ve yine savcıya ait fotoğraflar ele geçirildi. Tetikçi tutuklanırken, savcılığın olayla ilgili yürüttüğü soruşturma devam ediyor. (Kısa Dalga)

Gündem