Bağcılar'da eski sevgilisini ve kızını öldüren kişi intihar etti

Bağcılar'da eski sevgilisini ve kızını öldüren kişi intihar etti
İstanbul Bağcılar'da kendisinden ayrılan Filiz Çilingir'i ve onu kurtarmaya çalışan Selin Akçay'ı silahla vurarak öldüren Barbaros Tüzün Çilingir'in büyük kızına, "annen ile kardeşini öldürdüm, merdivende git al" diye mesaj attıktan sonra başına ateş ederek intihar etti.

Olay, Bağlar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, eşinden ayrılan 42 yaşındaki Filiz Çilingir, Bağlar Mahallesi'nde iki kızıyla birlikte yaşamaya başladı.

Bir süre sonra 48 yaşındaki Barbaros Tüzün ile aralarında bir ilişki başladı. Kısa süreli birlikteliğin ardından ikili arasında sorunlar başladı. Yaşananların ardından Çilingir ayrılmak istedi. Şehir dışında olan Tüzün, durumu kabullenmeyerek Çilingir'in yaşadığı binaya geldi.

Bir süre bekledikten sonra dairenin ziline basan Tüzün'e kapıyı Filiz Çilingir açtı. Kapının açılmasının ardından üzerinde bulunan silahı çıkar Tüzün, Çilingir'e defalarca ateş etti. O anda evde olan Çilingir'in 14 yaşındaki kızı Selin Akçay, annesini korumak isterken kurşunların hedefi oldu.

dha-b7a415673259fcd017e731f5210bcfd8-1.jpg

Kendini daireye kilitledi

Eve giren Tüzün kendisini kilitledi. Silah seslerini duyan apartman sakinleri durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri apartman boşluğunda bulunan anne ve kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri kendisini daireye kilitleyen silahlı saldırganı ikna etmeye çalıştı. Bir süre sonra evden tek el silah sesi duyuldu. Koçbaşı ile kırılan kapıyı açan ekipler Barbaros Tüzün'ün başına bir el ateş ederek intihar ettiğini belirledi. Cesetler, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olaydan sonra Filiz Çilingirin büyük kızı İ.A. (18) eve geldi. Tüzün'ün o saatlerde işte olan İ.A.'ya sesli mesaj göndererek, "annen ile kardeşini öldürdüm, cenazeleri merdivende" dediği öğrenildi. (DHA)