Banka çalışanı 20 müşterinin parasını zimmete geçirdi

Banka çalışanı 20 müşterinin parasını zimmete geçirdi
Maraş Elbistan'da bir banka çalışanı 20 kadar müşterinin hesabından yaklaşık 50 milyon Lirayı zimmetine geçirdi.

Maraş Elbistan'da bir bankanın ismi açıklanmayan müşterisi, hesabında para olmadığını görünce müşteri hizmetlerini arayarak nedenini sordu. Şikayeti değerlendiren banka, müşterinin haklı olduğunu, hesaptaki paranın kendisinin bilgisi olmadan başka hesaba aktarıldığını tespit etti. Bunun üzerine banka tarafından müfettiş görevlendirerek Elbistan’a gönderildi.

20 müşterinin hesabından 50 milyon Lirayı zimmetine geçirdi

Müfettiş yaptığı incelemede, şikayetçi müşteri dışında başka müşterilerin hesaplarındaki paraların da çekildiğini belirledi. Yapılan incelemeler sonrasında Cengiz Biber adlı banka çalışanının, 20 civarındaki hesaptan yaklaşık 50 milyon lirayı zimmetine geçirdiğini tespit edildi.

Bunun üzerine, Cengiz Biber hakkında Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Suçunu itiraf etti

Başlatılan soruşturma kapsamında Cengiz Biber, perşembe günü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Emniyette susma hakkını kullanan Biber, dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunda suçunu itiraf ettiği belirtilen Cengiz Biber, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

Taşınmazları devretti iddiası

İddiaya göre, Cengiz Biber, ticaret yapmaya başladı ve işlerinin kötü gitmesi üzerine uzun zamandır hareketsiz olan bir hesaptan para çekti ancak bu paranın da işlerini düzeltmeye yetmedi. Ardından Biber, diğer hesaplardan da para çekti. Müfettiş gelince her şeyin ortaya çıkacağını anlayan Cengiz Biber’in üzerindeki ev, otomobil gibi taşınmazları başkalarına devrettiği öne sürüldü. (DHA)

Gündem