Barış Terkoğlu'ndan Bahçeli'ye 'zeka özürlü' yanıtı: Vurdurmadığınız sürece...

Barış Terkoğlu'ndan Bahçeli'ye 'zeka özürlü' yanıtı: Vurdurmadığınız sürece...
Kendisini hedef alan Devlet Bahçeli'ye yanıt veren gazeteci Barış Terkoğlu, "Ankara’da bir torbacıya ya da Şişli’de yaşı on sekiz olmamış bir tetikçiye vurdurmadığınız sürece bırakın tartışalım" dedi.

Gazeteci Barış Terkoğlu, "Erdoğan, Bahçeli’yi sırtından atacak mı?" başlıklı yazısı nedeniyle MHP grup toplantısında kendisini hedef alan Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sosyal medyadan yanıt verdi.

Terkoğlu, yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Zamanında ve yerinde söylenmiş bir söz kadar insanı heyecanlandıracak başka şey yok. Ankara’nın ortasında bir torbacıya ya da İstanbul Şişli’de yaşı onsekiz olmamış bir tetikçiye vurdurmadığınız sürece bırakın gazete köşesinde de Meclis kürsüsünde de tartışalım. Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğsun… İşte Devlet Bahçeli’nin bugün grup toplantısında hedef aldığı yazımın ilgili bölümü: “Meral Akşener’in muhalefete de iktidara da ittifaksızlığı önermesinin ardından Erdoğan’ın daha açık oynaması sürpriz olmayabilir. Her halükârda yüzde 50’den geri adımın, iktidardaki büyük partinin bileğindeki prangayı çözerken Meclis’in etkisini artıracak değişime yol açacağı açık. Tartışmanın özeti: Erdoğan belki de Bahçeli’yi artık sırtından atmak, yerini Meclis’te kuracağı birlikteliklerle doldurmak istiyor. Haliyle muhalefetle yapacağı anayasa pazarlığına da bir yol açıyor.”

ekran-resmi-2023-11-21-14-04-13.png

Bahçeli, Erdoğan'ın 50+1 sisteminin değiştirilmesine yönelik açıklamaları sonrası grup toplantısında bugün yaptığı konuşmada, "Bazı zeka özürlülerin, 'Erdoğan, Bahçeli'yi sırtından atacak mı?' diye yazı kaleme almaları, AK Parti ve MHP arasında sorundan bahsetmeleri alçak bir teşebbüstür. Allah'a çok çükür siyasi hayatımız boyunca, burayı dikkatle dinleyin, kendi aranızda tartışırken de cevap verin, hiç kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik" ifadelerini kullanmıştı. (Kısa Dalga)

Gündem