Suç örgütü üyeleri otel sahibi ve çalışanlarını vurmuş

Suç örgütü üyeleri otel sahibi ve çalışanlarını vurmuş
İstanbul'da 'Kafes-18' operasyonu kapsamında tutuklanan Nedim Baybaşin'in lideri olduğu suç örgütüne düzenlenen operasyonla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 'Kafes-18' operasyonu kapsamında Nedim Baybaşin'in yönettiği suç örgütünün çökertildiğini Baybaşin ve 5 örgüt üyesinin ise gözaltına alındığını duyurdu.

Kamuoyunda Baybaşin operasyonu olarak anılan dosyada yeni detaylar ortaya çıktı.

Otel sahibi Osman Gökçek ile çalışanını öldürmüşler

İhaleye fesat karıştırmakla suçlanan suç örgütü lideri ve üyelerinin, borcu olduğu gerekçesiyle arsasını satışa çıkaran Refik Göçek'i yanlarına alıp, Göçek'in ağabeyi Osman Göçek'i tehdit ettiği, sonra da otel sahibi Osman Göçek ile personel B.A.'yı silahla vurduğu belirlendi.

Osman Gökçek'in Yeşilçam'da eski yapımcı olduğu ortaya çıktı

İcralık olan arsasını geri almak için ihaleye girmek isteyen Osman Göçek, suç örgütü üyelerinden ve kardeşi Refik Göçek'ten şikayetçi oldu. Suç örgütü üyeleri Osman Göçek ve personel B.A.'yı şikayetlerini geri çekmesi için de tehdit etti. Osman Göçek'in Yeşilçam'ın eski prodüktörlerinden olduğu, kardeşi Refik Göçek'in ise, 80'li yıllarda sinema sanatçısı Cüneyt Arkın ile bazı fimlerde rol aldığı öğrenildi.

Baybaşin ve 5 kişi gözaltına alındı

Nedim Baybaşin liderliğindeki suç örgütünün "Silahla kasten yaralama", "Tehdit ve yağma" suçlarını işlediği tespit edildi. 8 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyonda Nedim Baybaşin ve 5 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca ve 21 mermi ele geçirildi. Firari durumdaki 2 şüphelinin yakalanması için operasyonlar devam ederken, gözaltına alınan şüphelilerin polisteki ifade işlemleri sürüyor. (DHA)

Gündem