Beş kişinin öldüğü kazada şoför suçu öğrencilere attı: Bağırdılar, bayıldım!

Beş kişinin öldüğü kazada şoför suçu öğrencilere attı: Bağırdılar, bayıldım!

Beş öğrencinin can verdiği kazada şoför 'öğrenciler bağırınca bilincini kaybettiğini' öne sürdü.

Afyonkarahisar'da 5 öğrencinin hayatını kaybettiği kazada şoför Adalettin Şen, "Kaza, çocukların gürültüsü sonucu meydana geldi" dedi.

İscehisar ilçesi Çatağıl köyünde 11 Ekim 2021'de meydana gelen kazada yaşları 11 ila 14 arasında değişen 5 öğrenci hayatını kaybetmiş, 4 öğrenci de yaralanmıştı.

Altı kişiye dava

Kazanın ardından şoför Adalettin Şen ve işveren İ.D.'ye 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak'tan dava açıldı. Dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü T.K., Destek Hizmetleri Şube Müdürü M.Ş., öğrencilerin eğitim aldığı okulun müdürü G.Ö. ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli memur C.Ö.'ye ise 'ihmal suretiyle görevi kötüye kullanma'dan kamu davası açıldı. İki dosya aynı davada birleştirildi.

'Kaza Allah'ın takdiri'

Afyonkarahisar 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edilen davanın duruşmasına tutuklu sanık Adalettin Şen, tutuksuz sanıklardan M.Ş., C.Ö. ve G.Ö., taraf avukatları ile şikayetçiler katıldı.

Adalettin Şen, savunmasında şunları söyledi: "Çocukların ailesi üzülmesin diye uzun süredir bunu söylemedim ama kaza çocukların gürültüsü sonucu meydana geldi. Bağırış çağırış nedeniyle şuurumu kaybetmiş, bayılmışım. Kazadan 30 dakika sonra jandarma gelince ayılmışım. Kaza Allah'ın takdiri. Beraatimi talep ediyorum."

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. (DHA)