Akşener'den "kereste" çıkışı: "Kereste gibi herifler o zaman da bana sövdüler. Bugünün keresteleri de kaçtılar"

Akşener'den "kereste" çıkışı: "Kereste gibi herifler o zaman da bana sövdüler. Bugünün keresteleri  de kaçtılar"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafa dert yandı: "Benim ne kaderim varmış kardeşim. Kereste gibi herifler o zaman da bana sövdüler. Bugünün keresteleri kaçtılar be oğlum o zaman. O zaman da bana sövüldü tehdit edildim. Bugün de bu yapıldı. Bu annelerinize yapılsa ne olur? Ayıptır günahtır.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konya’da HDP ile yan yana oldukları yönünde bir algının olduğunu söyleyen esnafa, kendisine “Fosforlu Meral” diye edilen hakareti hatırlatarak, sen 1997’yi bilirsin. Benim ne kaderim varmış kardeşim. Kereste gibi herifler o zaman da bana sövdüler. Bugünün keresteleri kaçtılar be oğlum o zaman. O zaman da bana sövüldü tehdit edildim. Bugün de bu yapıldı. Bu annelerinize yapılsa ne olur? Ayıptır günahtır” yanıtını verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün esnafın derdini dinlemek için gittiği Konya’da kendisine yönelik hakaretler nedeniyle bu kez kendisi dert yandı. Akşener’e Meram ilçesinde girdiği bir fotoğrafçı “İçimdeki bir şeyi söylemeden edemem. Yani siyasette biraz daha farklılaşmanızı arzu ediyoruz, millet olarak. Yani bu HDP ile yan yana demiyorum. Siyaset biliyorsunuz, algı. Bu algı bu ülkede var. Bu algıyı yıkmanız lazım. Bu ittifakın içinde HDP’nin bulunduğu artık çok gizli değil. Siz bunu yıkarsanız memleket olarak çok daha iyi yerlerde oluruz diye düşünüyorum.” dedi.

"Yan yana derseniz üzülürüm, iftira olur" diyen Akşener, “O kadar büyük günahım alındı ki benim bu ülkede. 28 Şubat'ın Akşener'ine 'kafir' denildi bir Allah'ın kulunun ağzı çıkmadı. Ben 64 yaşındayım, iki torunum, tek bir oğlum var. Ama iki hafta evvel bana fosforlu Meral yapıldı. Bu ne demek, manası ne anlama geliyor biliyorsun değil mi? Oğlum günah be” diye konuştu.

Akşener, esnafın derdini dinlemek için tek tek gezdiğini kaydederek, “Bu algıları oluşturanları cenabı hakkın nasıl çarpacağına ben inanıyorum. Bak beddua etmiyorum ha. Fakat biliyorum. Gençler hatırlamaz, sen 1997’yi bilirsin. Benim ne kaderim varmış kardeşim. Kereste gibi herifler o zaman da bana sövdüler. Bugünün keresteleri kaçtılar be oğlum o zaman. O zaman da bana sövüldü tehdit edildim. Bugün de bu yapıldı. Bu annelerinize yapılsa ne olur? Ayıptır günahtır” diye sordu.

Akşener, dışarıda kalabalık olduğunu isterse sandalyenin üstüne çıkıp "ülkeyi yönetenleri çift satır kıyma yapabileceğini", ama bunu istemediğini, esnafın derdinin gündeme gelmesi için çalıştığını da sözlerine ekledi. (anka)

Gündem