Cengiz Bozkurt: Dayanışma Gönüllüleri, İstanbul depremine hazırlanıyor

Cengiz Bozkurt: Dayanışma Gönüllüleri, İstanbul depremine hazırlanıyor
Dayanışma Gönüllüleri Derneği Başkanı oyuncu Cengiz Bozkurt, "Olası İstanbul depremine çok daha nitelikli bir hazırlık yapabileceğimizi öngörüyoruz" dedi.

Kısa Dalga - Dayanışma Gönüllüleri Başkanı oyuncu Cengiz Bozkurt, dernek olarak olası İstanbul depremiyle ilgili çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Gazete Duvar'dan Osman Çaklı'ya konuşan Bozkurt 6 Şubat depremleriyle ilgili çalışmaları anlatırken, "Biz etkileşimi sorunun muhataplarından aldık, geceleri ateşin başında ısınıp birisinin ‘bu da gelir bu da geçeri’ söylerken birlikte akıttığımız gözyaşlarıyla aldık. Hala bölgeden çıkmadık ve çıkmayı da düşünmüyoruz" dedi.

Kurumsal ilerlemek istediklerini anlatan Bozkurt, şöyle devam etti:“Olası İstanbul depremine çok daha nitelikli bir hazırlık yapabileceğimizi, yurdumuzun her hangi yerinde bir afette yüzlerce gönüllümüzü bölgelere mobilize edebileceğimizi öngörüyoruz. 6 Şubat’tan bu yana 1500’e yakın arkadaşımızı rotasyonla bölgede çalıştırdık. Bunun kat be kat fazlasını bir araya getirecek gücümüz var, daha sistematik ve daha koordine halde hazır olabilirsek, Dayanışma Gönüllüleri Derneği’miz bize bu imkanı sunacaktır."

99 depreminden bu yana...

İlk olarak 1999 depremiyle ortaya çıkan Dayanışma Gönüllüleri İnisiyatifi, en son 6 Şubat 2023 depremlerinde 11 kentte dayanışma faaliyetleri yürüttü. Gönüllüler, geçtiğimiz günlerde dernekleşme kararı aldı ve İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nda seçim organize etti. Derneğin başkanı ise kamuoyunun da yakından tanıdığı oyuncu Cengiz Bozkurt oldu. (Haber Merkezi)

Gündem