CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide siyaset yapacağız'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide siyaset yapacağız'
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, atacakları adımlara ve izleyecekleri siyasete ilişkin "Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide, tabanımızın hassasiyetlerinin farkında ama tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini hep birlikte iktidar yapacağız" dedi.

CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda 8'inci Genel Başkan seçilen Özgür Özel yerel seçimlerdeki hedefini açıkladı ve tüzük kurultayı vaatlerinin arkasında durduğunu söyledi.

Cumhuriyet’e konuşan Özel, “Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide, tabanımızın hassasiyetlerinin farkında ama tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini hep birlikte iktidar yapacağız” dedi.

Özel, partinin daha demokratik bir yapılanmaya gitmesi için her fırsatta dile getirdiği vaatlerinin arkasında olduğunu da vurguladı.

'Listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz'

Özel yerel seçim hedeflerini de şöyle açıkladı:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde, halihazırda yönettiğimiz bütün belediyeleri tekrar kazanmak ve bu listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz. Başta memleketim Manisa, kazanmaya çok yakın olduğumuz Bursa ve komşu illerimizdeki belediyeleri kazanmayı, sahil şeridini kalınlaştırmayı, Karadeniz dahil az sayıda belediye kazandığımız bölgelerde daha fazla belediyeyi yönetmeyi hedefliyoruz. Alınabilecek çok sayıda belediyeyi daha yönetme iddiamızın yanı sıra, siyasetimizde 10 yıldır var olan, ‘Yüzde 52’ye Yüzde 48’lik’ dengeyi gösterdiğimiz aday profili ve uygulayacağımız siyaset ile iktidar bloku aleyhine değiştirmeyi amaçlıyoruz.”

Özel tüzükteki esaslı değişikliği, dünyadaki iyi örnekleri de inceleyerek yerel seçimlerden sonra yapacaklarını duyurdu. (Kısa Dalga)