CHP’de ayrılık: Barış Bozkurt ‘baba ocağı’ dediği CHP’ye veda etti

CHP’de ayrılık: Barış Bozkurt ‘baba ocağı’ dediği CHP’ye veda etti
29 yıldır CHP’de çalışan Barış Bozkurt, “Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile devam eden çalışma hayatım son buldu” açıklaması yaptı.

Uzun süredir CHP’nin miting ve programlarında sunuculuk yapan Barış Bozkurt, partisinden ayrıldı. “Hoşça kal baba ocağı” diyerek ayrılığı duyuran Bozkurt, “Cumhuriyet Halk Partisi’ne veda etmenin burukluğunu ve bu büyük ailenin bir ferdi olmanın onurunu tüm hayatım boyunca yaşayacağım” dedi.

CHP’deki yönetim değişikliğinin ardından partiden ayrılığını sosyal medyadan duyuran Bozkurt, şu ifadeleri kullandı:

“Rahmetli Babam Yalçın Bozkurt’un Merhum Genel Başkanlar İsmet İnönü ile başlayıp Bülent Ecevit, Erdal İnönü ve Deniz Baykal ile devam eden 21 yıllık CHP ve SHP’de çalışma hayatından sonra bana emanet ettiği SHP ve CHP’de 29 yıl boyunca

Sn. Murat Karayalçın,

Sn. Hikmet Çetin,

Sn. Altan Öymen,

Merhum Deniz Baykal ve

Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile devam eden çalışma hayatım son buldu. BABA ocağım Cumhuriyet Halk Partisi’ne veda etmenin burukluğunu ve bu büyük ailenin bir ferdi olmanın onurunu tüm hayatım boyunca yaşayacağım.

Hosçakal BABA ocağı,

Hoşçakal büyük ailem.”

Barış Bozkurt kimdir?

1975 Ankara doğumlu Barış Bozkurt, Ankara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. 16 yaşındayken CHP Genel Merkezi’nde ses teknisyeni olarak çalışmaya başlayan Bozkurt, bir süre kameramanlık da yaptı.

İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in parti yönetiminden ayrılmasının ardından mikrofonu Sevigen’den ‘teslim alan Bozkurt, parti liderlerini anons etmesinin yanı sıra mitinglerde zaman zaman şiirler okuyup konuşma notlarını belirli bir düzende kürsüye yerleştiriyordu. (Kısa Dalga)