CHP'li Eren Erdem: AKP'nin yeni kampanyacısı yurtdışından geldi, iletişim profesörü

CHP'li Eren Erdem: AKP'nin yeni kampanyacısı yurtdışından geldi, iletişim profesörü
CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemdeki konuşmalarında söylem farkları olduğunu belirterek, "AKP’nin yeni kampanyacısı çok önemli bir iletişim profesörü, yurt dışından geldi" dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, Cumhurbaşkanı'nın yurtdışından gelen bir ekiple anlaştığını ve seçim kampanyasını bu ekibin yapacağını söyledi.Flash Haber TV'de Millet Masası'nda konuşan Erdem, "İsmini paylaşmayacağım, AKP’nin yeni kampanyacısı çok önemli bir iletişim profesörü, yurtdışından geldi. Ama önemli bir Türk iletişim profesörü... Cumhurbaşkanlığı kampanyasını devraldı ve ilk şartı şuydu; 'Ben negatif dille kampanya yapmam' Bunu masaya bir şart olarak koydu ve kabul ettirdi" dedi.

Erdem, şunları söyledi: "Beklenin aksine bu kampanya döneminde pozitif bir kampanya izleyeceğiz. Birleştirici konuşan sürekli Atatürk’ten bahseden, Türkiye’nin tüm değerlerine atıf yapan bir profil izleyeceğiz. Kampanyayı bu şekilde düzenlediler ama bu hakikat midir, yoksa bir seçim kampanyası mıdır? Bunu vicdanlara ve vatandaşın takdirine bırakıyoruz. Seçim kampanyasını yöneten PR ekibi bu kararı aldı. Tayyip Bey'i prompter'dan uzaklaşmaması için sık sık uyaracaklar çünkü uzaklaşıp özüne dönerse kampanya ve strateji bozulabilir."

Gündem