CHP'nin adayı, Kılıçdaroğlu ve Özel hakkında suç duyurusunda bulunmuş

CHP'nin adayı, Kılıçdaroğlu ve Özel hakkında suç duyurusunda bulunmuş
CHP'nin Balıkesir Karesi adayının 2017 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Başkanvekili Özgür Özel hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

CHP'nin Balıkesir Karesi'den belediye başkanı adayı gösterdiği eski AKP Mesut Akbıyık'ın 2017 yılında, dönemin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP TBMM Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç hakkında 'FETÖ/PDY' ile iltisakları oldukları iddiasıyla Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre Akbıyık, bu duyurusunun ortaya çıkması sonrası kendini şöyle savundu: “Aslında bu konunun tartışılmasını istemiyorum. Simgesel bir şikayetti bizim başvurumuz. Ayrıca yaptığım şikayetten de, Kılıçdaroğlu ve diğerlerinin dokunulmazlığının kaldırılması üzerine vazgeçtim. En kısa sürede eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Genel Başkanımız Özgür Özel’i ziyaret edeceğim ve özür dileyeceğim. Kendilerine çok büyük saygım var. Tecrübeli bir siyasetçi olmama rağmen kalabalıkla birlikte simgesel şikayetimizi yapmam yanlıştı. Şimdi seçime odaklandık. Hem Büyükşehir Belediyesi’ni, hem de Karasi Belediyesi’ni alacağız. Çok güzel hizmetlerimiz olacak" (Kısa Dalga)

Gündem