Cumhurbaşkanı başdanışmanı, Ecem Erkek'i hedef gösterdi: Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…

Cumhurbaşkanı başdanışmanı, Ecem Erkek'i hedef gösterdi: Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral, ödül töreninde 'hayvan hakları' vurgusu yapan oyuncu Ecem Erkek'i "Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…" diyerek hedef aldı.

Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında ‘en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu’ ödülü verilen Ecem Erkek törende yaptığı konuşmasında hayvan hakları vurgusu yaptı.

Sokak hayvanları için kısırlaştırılma çağrısı yapan Erkek, “Beni izleyemeyen ve izlese de hiçbir şey anlamayacak ama eve dönmemi sabırsızlıkla bekleyen köpeğim var benim. Şu anda arkadaşıma emanet, gözüm arkada değil. Çok şanslı ve mutlu bir köpek. Fakat sokaklarda onun kadar şanslı, mutlu olmayan bir sürü canımız var. Biz vicdanlı bir milletiz, merhamet duygusu yüksek bir milletiz. Onları hayattan koparmadan da onlarla sağlıklı bir ortak yaşamı sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Belediyelerde yapılacak, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim" ifadelerini kullandı.

'Ayrımcılığı pekiştirmek için hazırlanmış bir konuşma'

Erkek’in salondan ve sosyal medya kullanıcılarından destek gören konuşmasını önce iktidara yakınlığıyla bilinen gazeteler, ardından da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyesi Oktay Saral hedef aldı.

Saral, X'ten (Twitter) yaptığı paylaşımda şunlar söyledi: "Bu konuşma öylesine yapılmış, genelgeçer bir konuşma değil. Bu konuşma, milletin sinir uçlarına dokunmak maksadıyla ayrımcılığı pekiştirmek için yapılmış hazırlanmış bir konuşma. Bu konuşma, 7 Ekim’den bu yana katledilen 3 binden fazla çocuğun, binlerce kadın, yaşlı ve gencin öldürülmesini yok sayan; köpeğini onlardan üstün tutup, öncelediğini belirten kasıtlı bir konuşma. Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor. Yazık! Size, sanatınıza ve insanlığınıza…"

saral.png

(Kısa Dalga)

Gündem