DBP'nin yeni Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır oldu

DBP'nin yeni Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır oldu
DBP’nin 6'ncı Olağanüstü Kongresi'nde yapılan seçim sonucunda yeni genel başkanlar Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır oldu.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), 6’ncı Olağanüstü Kongresi’ni Ankara Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirdi. Burada yapılan seçimlerde Partinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleri seçilirken partinin yeni Eş Genel Başkanları da Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır oldu.

Kongreye delegelerin yanı sıra Barış Anneleri ve kitle örgütü temsilcileri de katıldı. Salona, “Tecride hayır, barış hemen şimdi”, “Kürt sorununda demokratik çözüm” ve “Jin, jiyan, azadî” pankartları asıldı.

Gemlik Yürüyüşü'ne davet

Kongrede konuşan Uçar, "Türkiye’deki rejim değişikliğinin belirleyeni Kürt sorunudur. Tecridi sadece bir hukuksuzluk olarak nitelendirmek yetersiz kalacaktır. Bu bir devlet politikasıdır. Kürt sorunun demokratik çözümü İmralı’da hapsedilmek isteniyor. Türkiye’de eşitlik mücadelesi veren herkesi 18 Kasım’da gerçekleşecek Gemlik Yürüyüşü'ne davet ediyoruz. Öcalan üzerindeki tecridi kırmak bu ülkenin 100 yıllık sorununun çözümü demektir" ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)