Demirtaş, kalp krizi geçiren babasını görmek için Diyarbakır'a getirildi

Demirtaş, kalp krizi geçiren babasını görmek için Diyarbakır'a getirildi
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş, kalp krizi geçirdi. Demirtaş dün gece babasıyla görüşmek için tutuklu bulunduğu Edirne'den Diyarbakır’a getirildi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş, kalp krizi geçirdi. Tahir Demirtaş’a bypass ameliyatı yapılacağı öğrenildi.

EDİRNE'YE GERİ DÖNDÜ

Amida Haber'in haberine göre Tahir Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan oğlu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sabaha doğru saat 04.00 sıralarında yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır’a getirildi. Demirtaş, yoğun bakım odasında babası ile görüştürüldükten sonra Edirne’ye götürüldü.

ANNESİ DE TEDAVİ ALTINDA

Demirtaş Savunma Grubu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş'ın anne ve babası, peş peşe geçirdikleri ani rahatsızlıklar nedeniyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır.

Sayın Demirtaş'ın annesi Saideye Hanım, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edilmiş; babası Tahir Bey ise halen kardiyoloji yoğun bakım servisinde tedavi altındadır.

Yakınlarının hayati tehlike taşıyan hastalıkları nedeniyle müvekkilimiz Sayın Demirtaş, yasaların kendisine verdiği hak çerçevesinde alınan izinle, 12 Kasım gecesi Edirne Cezaevinden Diyarbakır'a götürülmüş, babasını kısa bir ziyaret sonrasında tekrar Edirne Cezaevi'ne götürülmüştür.

Emeği geçenlere, tüm sağlık ekibine müvekkilimizin ve ailesinin teşekkürlerini iletiyor, kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz."

Gündem