Devlet Bahçeli, Özgür Özel yorumunu böyle yaptı: Selahattin Demirtaş teröristtir. Osman Kavala casustur

Devlet Bahçeli, Özgür Özel yorumunu böyle yaptı: Selahattin Demirtaş teröristtir. Osman Kavala casustur
CHP 38. Olağan Kurultayı’nda CHP eski Genel Başanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım." söylemine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Kılıçdaroğlu’nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

Siyaset soğuk tandırdan sıcak ekmek almaya çalışanların harcı olamaz. Kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset yapılamaz. Türk siyasetinin ahlak reformuna ve toparlanmaya ihtiyacı vardı. Bunu yapacak olan da Cumhur ittifakı ve MHP’dir. Bugün hepimizin öncelikli görevi dünyadaki yaşanan gelişmeleri kavramak ve insanlığın ortak geleceğini adil ve sağ duyulu teklifler getirmektir. Daha huzurlu, güvenli ve gelişmiş bir Türkiye önceliğimizdir.

Dengeli ve dirayetli bir şekilde ilerleme kaydediyoruz. Günü birlik siyaset yapmıyoruz. Her rüzgara yelken açmıyoruz. Kof, boş, çok söyleyene aldırmıyoruz.

"Gönül kazanmak istiyoruz"

Gönül kazanmak gönüller almak istiyoruz. Gökten düşenin parçası bulunur da gönülden düşenin parçası bulunamaz. Öncelikli görevimiz dünyada yaşanan gelişmeleri kavramak ve yapıcı iyi niyetli sağ duyulu teklifler getirmektir.

Cumhur İttifakı ve MHP, parlak bir geçmişi onurlu bir gelecekle buluşturmanın arayış ve amacıyla yeni yüzyıla hazırlanıyor. Siyasi çalışmalarımız istikrarlı, iddialı ve itinalı ölçülerde devam etmektedir.

Hiçbir engel yolumuzu kesemeyecektir. Hiçbir saldırı milletimize hizmet aşkımızı soğutamayacaktır. MHP olarak stratejik hedeflerimizi isabetle belirledik. Siyasi mücadele muhalefet partilerine göre önde olmamızın sırrı buradadır.

CHP’de Genel Başkan değişimi

Kılıçdaroğlu’nun hançer itirafı beyhude bir sızlanmadır.

CHP’deki genel başkan değişimi bizim konumumuz ve gündemimiz değildir. Bize saygı duymak hayırlı olsun demek düşmüştür. Üzüldüğümüz husus Atatürk’ün kurduğu partinin büyük kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara teröristlere kiralık gazetecilere selam gönderilmesidir. Bir selam bin hatırdır. Teröriste selam veren sırtına ihanetin semerini vurmuş demektir. Cumhuriyet’in ve CHP’nin 100. yılında genel başkanlığa adayla isimlerin kurultay salonunda terörist Demirtaş’a selam göndermek teröristi selamlamaktır. İlk tuğla yanlış konuşmuş, ilk düğme yanlış iliklenmiş, ilk adım yanlış atılmıştır.

Bu tiplerden millete ve ülkeye hayır gelmez gelemez gelemeyecektir. Biz Türk ve Türk Yüzyılı hedeflerinin inşa, imar ve ihyanın peşindeyiz.

İsrail’in Gazze saldırıları

Ülkeler arasında irtibat ve ilişki ağlarının üst üste darbe aldığı Filistin’de zalimlerin karşında mazlumların yanında durmalıyız. Çocukların katline sessiz kalamayız. Yüzü kan revan içindeki hallerine tepkisiz duramayız. İsrail terörüne karşı Türkiye’nin duruşu sağlamdır. Duamız ve desteğimiz Filistinli kardeşlerimize yöneliktir. MHP, Cumhurbaşkanımızın ve Cumhurbaşkanlığı kabinesinin aldığı her kararın sonuna kadar yanındadır.

Ayrıntılar gelecek...