Dilan Polat'ın ardından servetiyle gündeme gelen Şulemsi'den açıklama: Olur da bir açığım varsa devletime kurban olsun

Dilan Polat'ın ardından servetiyle gündeme gelen Şulemsi'den açıklama: Olur da bir açığım varsa devletime kurban olsun
Dilan Polat ve Engin Polat soruşturmasının ardından mal varlığı ile gündem olan Şule Kayatürk, "Olur da bir açığım varsa bilmeden, devletime kurban olsun" diye konuştu.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın kara para aklamak iddialarıyla başlatılan soruşturmada tutuklanmalarının ardından pek çok sosyal medya fenomeni de mercek altına alındı.

'Helikopterleri var'

Bu isimlerden biri de fenomen çift Şule Kayatürk ve eşi oldu. Tiktok ve Instagram’da “Şulemsi” olarak tanınan 26 yaşında Şule Kayatürk ile eşi Yasin Türk’ün 16 villa, 28 daire, bir helikopter, 173 iş yeri ve bir yat sahibi olduğu iddia edildi.

Ankara'da güzellik merkezi var

Ankara’da bir güzellik merkezi sahibi olan Kayatürk ile eşinin eski ve yeni hallerini gösteren fotoğraflar sosyal medyada yayılırken, Sabancı Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bu iddialar doğrultusunda çiftin ödemesi gereken vergi miktarını açıkladı ve ilgilileri uyardı:

– 16 villa tanesi 20 milyondan 320 milyon
– 28 daire tanesi 10 milyondan 280 milyon
– 1 basitinden helikopter 60 milyon
– 173 işyeri tanesi 5 milyondan 865 milyon
– 1 küçük yat 30 milyon
– Toplam: 1 milyar 555 milyon!
– Eğer 1 milyar TL'den az vergi verdilerse yetkililer bir bakarsa iyi olur.

'Olur da bir açığım varsa...'

İddialar üzerine Şule Kayatürk, gizlediği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ben her şeyimle dikkat ediyorum ticaretime. Olur da bir açığım varsa bilmeden, devletime kurban olsun" dedi.