Dilan Polat’ın ardından zengin fenomenlerin geliri mercek altında

Dilan Polat’ın ardından zengin fenomenlerin geliri mercek altında
'Şulemsiler' ve 'Tayyargiller' mercek altına alındı. MASAK’ın, bu iki çiftle birlikte henüz ismi açıklanmayan birçok fenomenin gelirlerini incelediği iddia edildi.

Haklarında kara para aklama suçlaması bulunan Dilan ve Engin Polat çiftçinin tutuklanmasının ardından yine lüks yaşamlarıyla gündemde olan Tayyar-Özlem Öz ve Şule-Yasin Kayatürk çiftlerinin servetleri incelemeye alındı. Bu iki çift de Dilan-Engin Polat gibi güzellik merkezi işletiyor ve kozmetik malzeme ticareti yapıyor.

Posta gazetesinde yer alan habere göre, sosyal medyada 'Şulemsi' hesabıyla paylaşım yapan 26 yaşındaki Şule Kayatürk'ün 16 lüks villa, 28 daire, 1 helikopter, 173 işyeri, 1 yat ve milyonlarca liralık banka hesapları olduğu iddia ediliyor.

Güzellik merkezi zincirinin sahibi olan Şule Kayatürk, Dilan Polat'ın da yakın arkadaşı olarak tanınıyor. 'Yasince' hesabını kullanan eşi Yasin Kayatürk ise Şulemsi'ye hediye ettiği milyonluk pırlantalar ve lüks ciplerle adından söz ettiriyor.

Yasin ve Şule Kayatürk'ün 10 yıl içindeki değişimleri dikkat çekiyor.

Diğer yandan Ortopedist Dr. Tayyar Öz ile eşi Özlem Alina Öz'ün satışını yaptığı kozmetik ve takviye gıda gibi malzemelerin sağlıksız üretildiği iddiası var.

Tarihi geçmiş ürünlere yeni etiketler yapıştırarak piyasaya sürdükleri de iddia edilen Öz çiftini ürünlerine Sağlık Bakanlığı'nın 340 bin lira ceza kestiği söyleniyor. "Fabrikalarımız var" diyen çiftin fason firmalara üretim yaptırdıkları da ileri sürülüyor. Milyarlık servetleri olduğu söylenen çiftin geçen yıl ödediği vergi sadece 240 bin lira.

MASAK servetlerini takibe aldı

Dilan-Engin Polat olayında olduğu gibi 'Şulemsiler' ve 'Tayyargiller' mercek altına alındı. MASAK, bu iki çiftle birlikte henüz ismi açıklanmayan birçok fenomenin gelirlerini inceliyor. Vergi dairelerinin de ayrı bir inceleme yaptığı belirtiliyor.

Güzellik merkezlerinden ve satılan ürünlerden elde edilen gelirler ile vergi matrahları karşılaştırılıyor. (Kısa Dalga)