Diyanet kendi yerini yadırgadı: ‘İstişare’ için hep birlikte Ankara’dan Antalya’ya gittiler

Diyanet kendi yerini yadırgadı: ‘İstişare’ için hep birlikte Ankara’dan Antalya’ya gittiler
Diyanet İşleri Başkanlığı, yöneticilerine yönelik istişare toplantısını Ankara’daki dev konferans salonu yerine Antalya’daki denize sıfır tesiste yapmayı tercih etti. Toplantı, okulların ara tatil olması nedeniyle yargı mensupları ve Adalet Bakanlığı personelinin tercihlerinin yoğun olacağı Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın tesislerinde yapıldı.

Ankara Kocatepe’de yüzlerce kişilik dev bir konferans salonu bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, üst düzey yöneticilerine yönelik “Merkez Birimleri İstişare Toplantısı”nı, Adalet Bakanlığı personeli ve yargı mensuplarının ara tatil döneminde tercih ettiği Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın Antalya’daki denize sıfır tesislerinde yaptı.

Antalya’daki seminer ve kurum içi toplantılarıyla tepkilerin odağında olan Diyanet İşleri Başkanlığı üst yönetime yönelik “istişare” toplantısı için yine Antalya’daki lüks tesisi seçti. İlçe müftülerinin Ankara’da toplanmasının ardından başkanlığın tüm üst kademesinin, Ankara’dan Antalya’ya gitmesi dikkat çekti.

Toplantının, öncelikle Adalet Bakanlığı personeli ve yargı mensuplarının kullanımı için oluşturulan Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın denize sıfır tesislerinde, okulların ara tatili döneminde yapılması da dikkat çekici bulundu.

AÇILIŞI ERBAŞ YAPTI

Diyanet’in, aralarında başkan yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanlarının da olduğu tüm üst kademesini kapsayan Merkez Birimleri İstişare Toplantısı, Antalya’da Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın deniz kenarında yer alan lüks tesisinde dün başladı.

Cumhuriyet’in haberine göre; Toplantının açılış konuşmasını, görev süresi boyunca başkanlığa 10 dakika mesafedeki Anıtkabir’e gitmeyen Başkan Ali Erbaş yaptı. Toplantıya 60’ı aşkın yönetici katılırken, bazı yöneticilerin ailelerinin de Antalya’da bulunduğu belirtildi. Toplantının gündemine göre programda, açılış ve selamlama konuşmalarının ardından, Ankara’da yapılan 4. İlçe Müftüleri Kongresi’ne yönelik değerlendirme sunumu yer aldı. Beş gün sürecek programın, başkanlık personelinin var olan rahatsızlığını artırdığı öğrenildi.

"EKONOMİK KRİZ VARKEN..."

“Kamu malı”na vurgu yapan personelin, “Ara dönem tatilinde Ankara’daki bütün yöneticileri Antalya’ya toplantıya götürmek hak mı?”, “Ekonomik kriz varken toplantıyı Antalya’da yapmanın izahı yok”, “Başkanlığın toplantı ve konferans salonu var. Amaç denize sıfır tesiste keyif sürmek mi?”, “Toplantının Ankara’da yapılması daha kolay ve harcama sıfır olacakken devletin parasını çarçur ediyorlar” değerlendirmesinde bulunduğu belirtildi. Ayrıca, toplantıda yer alan bazı yöneticilerin de lüks tesis tercihinden rahatsızlık duyduğu kaydedildi. Diyanet, Kasım 2020’de de bazı toplantılarını Antalya’daki tesiste düzenlemişti.

Gündem