Domuz bağı cinayetinde 3 gözaltı

Domuz bağı cinayetinde 3 gözaltı

Domuz bağıyla bağlanarak öldürülen Pakistanlı Kahn cinayetinde gözaltına alınan iki kişinin evinde iki kanlı bıçak, çalıştıkları işyerinde yapılan aramada ise güvenlik kamerası görüntülerine kaydeden cihaz bulunduğu iddia edildi.

Esenler'de yangın çıkan evde öldürülmüş olarak bulunan tekstil işiyle uğraşan Pakistanlı Muhammet Tahir Kahn cinayetiyle ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

Esenler Kemer mahallesinde önceki gün saat 21.00 sıralarında evden duman çıktığını görenler önce itfaiyeye daha sonra emniyet birimlerine haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler, kapıyı açarak içeri girdiklerinde yangının koltuğun üzerine bırakılan elektrikli ısıtıcıdan çıktığını belirleyerek yangını söndürdü.

Ancak evde yapılan incelemede yatak odasında bir ceset olduğu belirlendi.

Domuz bağı ile bağlanmıştı

Yapılan incelemede bacakları, ağzı ve elleri bağlı olan kişinin boğazı kesilerek öldürüldüğü belirlendi.

Polis evde yaptığı incelemede öldürülen Muhammet Tahir Kahn'ın cep telefonu ile evin kapısında bulunan güvenlik kamerası görüntülerini kaydeden cihazın alındığını tespit etti.

Alt komşuları gözaltına alındı

DHA'nın haberine göre, polis, olayla ilgili yaptığı çalışmada Muhammet Tahir Kahn'ın alt katında oturan iki kişinin olay saatinden itibaren ortadan kaybolduğunu tespit etti.

Polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlatırken, savcılık kararıyla evlerinde arama yapıldı.

İddiaya göre, evde yapılan aramada iki adet kanlı bıçak bulundu. Polis ekipleri, bir spotçuda çalıştıkları tespit edilen Amjat A.(32), Adnan A.(47)'yı gözaltına aldı .

Şüphelilerin işyerinde yapılan aramada ise Muhammet Tahir Kahn'ın evinden alınan GSM hattı kutusu ile güvenlik kamera görüntülerinin kaydeden cihaz bulunduğu ileri sürüldü. Ayrıca bulunan kanlı pantolonlar ve üst giysiler incelenmek üzere kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

3 şüpheli adliyeye sevk edildi

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan iki şüphelinin olaydan hemen sonra gittikleri ve bir süre kaldıkları arkadaşları Ali R. (34)'nin de yakalanmasıyla gözaltı sayısı 3'e yükseldi.

Şüphelilerin polis sorgusunda suçlamaları kabul etmeyerek ifade vermeyip susma haklarını kullandıkları öğrenildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. (Kısa Dalga)