Emniyet’te 2 polis başmüfettişi ile bir şube müdürü açığa alındı

Emniyet’te 2 polis başmüfettişi ile bir şube müdürü açığa alındı
Suç örgütü kurmak iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan’ın 2019 yılında yerinde imza atılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında Polis Başmüfettişi olan iki 1. Sınıf Emniyet Müdürü ile Polis Akademisi Başkanlığı’nda görev yapan bir Şube Müdürünün açığa alındığı ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın göreve gelmesinin ardından Emniyet Müdürlüğü kadrolarında değişim yaşanmıştı. Ankara Emniyeti tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Ayhan Bora Kaplan'ın, görev yapan bazı polisler hakkında ifade verdiği ileri sürülmüştü.

Ayhan Bora Kaplan’ın 2019 yılında ruhsatsız tabancayla yakalanıp mahkeme tarafından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı, zanlının imza atmak için polis merkezine gitmediği, karakoldaki bir polis memuru tarafından yerine imza atıldığı ortaya çıkmış, o polis 2019 yılında ihraç edilmişti.

Halk Tv’de yer alan habere göre, devam eden soruşturma kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda polis başmüfettişi olarak görev yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü A.A, 1. Sınıf Emniyet Müdürü M.K ile Polis Akademisi Başkanlığı'nda görev yapan Şube Müdürü V.K.'nın açığa alındığı ortaya çıktı. Polis müdürleri hakkında idari soruşturma yapıldığı öğrenildi. (Kısa Dalga)

Gündem