Enis Berberoğlu, hakkındaki fezlekeye itiraz etti

Enis Berberoğlu, hakkındaki fezlekeye itiraz etti
Enis Berberoğlu, 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden yargılanması ve infazın durdurulmasına karar verilerek dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan ve Adalet Bakanlığı'na gönderilen fezlekeye itiraz etti.

CHP’li Enis Berberoğlu'nun avukatları,  14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden yargılanması ve infazın durdurulmasına karar verilerek dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan ve TBMM’ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilen fezlekeye itiraz etti. Berberoğlu’nun avukatları tarafından mahkemeye verilen dilekçede "9 Şubat 2021 tarihli fezlekenin hukukun temel ilkelerine, aleyhe değiştirme yasağı kuralına, usul ve yasaya bariz şekilde aykırı olması sebebiyle keyfilik içeren, müvekkile karşı husumet güdüldüğünün ve objektiflikten uzaklaşıldığının ispatı niteliğinde olan işbu fezlekenin bila ikmal iadesinin istenerek usul ve yasaya uygun yeni bir fezleke düzenlenmesi talebidir" denildi.

Dilekçede, "usul ve yasaya uygun bir fezlekenin yeniden düzenlerek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na gönderilmesi" istendi.

Gündem